ArchitekturaGdzie kupić materiały stolarskie przez internet?
Płyty meblowe w Ablerze Toruń

Gdzie kupić materiały stolarskie przez internet?

Praca stolarza wymaga dostępu do zróżnicowanego asortymentu: od płyt meblowych przez okucia do tworzenia zabudowy po blaty kuchenne. Coraz częściej osoby wykonujące tego typu prace decydują się na zamówienie materiałów przez internet. Sprzyja temu również polityka kurierów, którzy są w stanie dostarczyć bezproblemowo również produkty wykraczające poza standardowe wymiary.

Nowoczesne stolarstwo coraz bardziej sięga po możliwości, jakie daje specyfika e-commerce. Stąd duże zainteresowanie zakupem materiałów do tworzenia mebli przez internet, zlecaniem usług – np. cięcia materiałów – w sieci, a nie w punkcie obsługi klienta. Sprzyjają temu rosnące możliwości firm kurierskich. Obecnie skłonne są do transportu bezpośrednio do klienta.

Takie rozwiązanie to również niewątpliwa wygoda. Kupując płyty meblowe przez internet można sprawnie i szybko przejrzeć wszystkie dekory, rozważyć ewentualną barwę niezbędnego obrzeża czy poszukać idealnie pasującego blatu. Zamiast analizowania katalogu papierowego, wystarczy do całego tego procesu internet oraz dostęp do multimedialnego katalogu.

Wygodzie zamówień przez internet sprzyja również prozaiczna – ale bardzo wygodna – analiza cen. Platformy sprzedażowe wyposażone są w kalkulatory, które bardzo szybko i sprawnie przeliczają np. m2 płyty meblowej na sztuki lub konkretne wymiary formatek. W ten sposób stolarz jest w stanie zdecydowanie szybciej zweryfikować, ile będzie kosztować realizacja danej zabudowy dla konkretnego klienta.

Często bywa również tak, że z możliwości zakupu płyt meblowych i formatek przez internet korzystają nie tylko zawodowcy, ale również stolarze-amatorzy. Tak jest m.in. w sieci Abler – autoryzowanego dystrybutora materiałów meblarskich SWISS KRONO. Bogate zestawienie płyt i jednoczesna opcja zlecenia cięć na wymiar – stacjonarnie lub przez internet – sprawia, że prostą zabudowę stworzyć może praktycznie każdy, kto odczuwa smykałkę techniczną.

Nowoczesne stolarstwo – trend, który zdominuje rynek

Możliwość zamawiania płyt przez internet to tylko jeden z symptomów tego, jak zmienia się stolarstwo. Warto spojrzeć na to zdecydowanie szerzej. Przykładem jest sama praca z klientami i klientami. Ponieważ stolarze pracują z wieloma rodzajami odbiorców, nie mogą ograniczać się wyłącznie do wiedzy czysto technicznej.

Istotne są również szersze umiejętności takie jak:

  • możliwość analizowania projektów dla klientów i nanoszenia zmian – najlepiej w formie cyfrowej
  • szybka odpowiedź na pytania o realne perspektywy wykonania danej zabudowy
  • projektowanie całej zabudowy lub jej poszczególnych elementów
  • wiedza materiałowa – np. doradztwo związane z tym, jaki rodzaj drewna może być najlepszy dla danego projektu

Z drugiej strony niezmiennie ważne są w pracy stolarzy same umiejętności manualne. To m.in. kształtowanie i cięcie drewna za pomocą narzędzi elektrycznych, konserwacja elementów drewnianych i ich naprawa czy wiedza dotycząca pomiarowania.

Zmienia się również swoisty park maszynowy, jakim dysponują stolarze. Tu również zasoby idą w stronę cyfryzacji.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.