DesignPoduszki dekoracyjne – dla każdego coś miłego

Poduszki dekoracyjne – dla każdego coś miłego

 

Poduszki nie są tylko wyłącznie elementem czysto praktycznym, który ułatwia nam odpowiednie ułożenie się do snu itp., ale mogą też spełniać funkcje dekoracyjne. Obie te funkcje może łączyć jedna poduszka, ale istnieją też typowe poduszki dekoracyjne, których ta praktyczność jest co najmniej ograniczona.

Przede wszystkim wyglądać

Ich zadaniem jest po prostu ozdobienie wnętrza – mają przede wszystkim ładnie wyglądać. Ich ewentualna niepraktyczność nie jest minusem, a nawet można uznać ją za cechę pożądaną – praktyczne, fizyczne użytkowanie to zawsze szybsze zużycie się materiału: zagniecenia, spranie itp. Typowe poduszki dekoracyjne, przy odpowiednim używaniu, mogą ucierpieć w zasadzie tylko podczas prania, a i to nie zawsze, bo ich powierzchnia może być wykonana z materiału, któremu wystarczy tylko delikatne przetarcie wilgotną szmatką. Tylko od nas zależy jaki typ poduszki wybierzemy. Nie trzeba się długo zastanawiać, by wybrać tę odpowiednią dla nas.

Do każdego wnętrza i na każdą okazję

Do pokoju dziecięcego będą się nadawać te bardziej uniwersalne, czyli także bardziej wytrzymałe. Bez problemu dobierzemy ich kolorystykę – czy to dla chłopca, czy dla dziewczynki – a także motyw dopasowany do wieku i zainteresowań dziecka. Poduszki dekoracyjne do salonu mogą być tej uniwersalności zupełnie pozbawione. Ich kolorystykę i motyw bez problemu dobierzemy do każdego wnętrza, a także na każdą okazję – przeróżne święta ogólne i te osobiste. Łatwo sobie wyobrazić ile wyjątkowości i magii mogą dodać takie poduszki tym poszczególnym dniom. Mogą w nich także spełnić jeszcze jedno bardzo ważne zadanie – doskonale nadadzą się na prezent.

Alternatywa, czyli poszewki dekoracyjne

Nie możemy oczywiście zapominać także o takiej rzeczy jak poszewki dekoracyjne. Tutaj wybór jest podobny – jeśli chodzi o uniwersalność i funkcje ozdobne. Ich plusem będzie łatwiejsze pranie, możliwość szybkiej zmiany wystroju wnętrza na każdą okazję – można ich posiadać dużo więcej niż typowych poduszek dekoracyjnych, bo zajmują mniej miejsca. Poszewki dekoracyjne to zawsze także oszczędność finansowa. Za ich minusy można chyba uznać tylko to, że trzeba zwrócić uwagę, aby wkład dokładnie je wypełnił. Może to być pewien problem, który w poduszkach dekoracyjnych wyeliminujemy tylko odpowiednim wyborem w sklepie. Przy poszewkach w dużej części będzie to jednak tylko kwestia pamiętania o tym i dopasowania wymiarów. Na upartego możemy się też doszukać różnicy w ekskluzywności.

Jakiego wyboru byśmy nie dokonali i czego byśmy nie potrzebowali, to na pewno mamy tu doskonały przykład powiedzenia – dla każdego coś miłego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.