DesignWspaniały chłód szarych wnętrz

Wspaniały chłód szarych wnętrz

 

Chłodny klimat wnętrza tylko dla niektórych jest wadą. Inni cenią go za uspokajające działanie. Chętnie malują ściany na szary kolor i wybierają jeszcze inne chłodne barwy do wnętrza. Jest wtedy ono spokojne i eleganckie. To nieprawda, że szare wnętrze to monotonia i brak charakteru. Zależy, jaka będzie aranżacja.

Szary z innymi chłodnymi kolorami

Połączenie szarego z innymi barwami chłodnymi to idealne warunki dla wypoczynku. Relaks możliwy jest dzięki chłodnej, spokojnej aranżacji. Też dlatego, że takie szare wnętrza aranżacje mają przyjemnie się kojarzące. Można połączyć szary z zielonym. To wnętrze, które wyciszy. Kojarzy się z naturą.

Kiedy połączy się szare ściany z niebieskim, to skojarzenia mają podobny charakter. To kolory skał i nieba oraz kamieni i wody. Klimat wnętrza sprzyja relaksowi. Jeśli szare wnętrze uzupełni jeden z najchłodniejszych odcieni niebieskiego, to chłód będzie mocno odczuwany. Wielbicielom takich klimatów spodobają się także szarości połączone z turkusem. To zestawienie modne i niemal zimne. Pozwala się relaksować, a kojarzy się z wodą i skałami.

Szare wnętrza – akcenty kolorystyczne

Najważniejszą rolę będą grać dodatki w chłodnych barwach. Warto jednak wybrać też trochę takich w ciepłych kolorach. Jeśli jest ich mało, to nie spowodują zatracenia chłodnego klimatu w pomieszczeniu. Dzięki nim szare wnętrze stanie się ciekawsze. Ożywią aranżację i ją uatrakcyjnią. Do takich wnętrz pasują dodatki żółte, koralowe oraz różowe.

Kiedy chłód szarych wnętrz to atut, ostrożnie z ciepłymi barwami i różnymi dodatkami ocieplającymi wnętrze. Powinno być ich mało, tyle tylko, by szare wnętrza aranżacje tworzyły ciekawsze i przyjemniejsze. Jeśli chce się wzmocnić wrażenie chłodu, to warto wzbogacić aranżację o metal, szkło i połyskliwe tkaniny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.