KuchniaJasne meble do kuchni – czy to dobry wybór?

Jasne meble do kuchni – czy to dobry wybór?

Jesteś właścicielem bardzo małego mieszkanka albo nawet kawalerki i dlatego też samodzielna aranżacja wnętrz sprawia ci olbrzymie trudności, bo nie masz pojęcia, jak zająć się tymi wszystkimi ciasnymi pomieszczeniami, by mimo wszystko dobrze się prezentowały i nabrały nieco bardziej przytulnego charakteru? Nie martw się! 

Projektowanie wnętrz – zacznij od kuchni

Zamiast przejmować się metrażem, lepiej po kolei staraj się projektować wszystkie wnętrza, zaczynając takie działania od kuchni. Zanim jednak dobierzesz do niej firanki czy kwiatki doniczkowe, zainwestuj w meble kuchenne. To właśnie je powinieneś wybrać w pierwszej kolejności, bo to one wypełnią większą część twojego pomieszczenia i najprawdopodobniej zajmą w nim najwięcej miejsca. Meble mogą być albo ciemne, albo jasne, jednakże w twoim przypadku wybór powinien być raczej oczywisty.

Skoro zależy Ci chociażby na optycznym powiększeniu wnętrza, musisz unikać stosowania w nim takich elementów czy dodatków, które mogłyby je przytłoczyć. Unikaj więc ciemnych mebli do kuchni, a zwłaszcza tych czarnych lub intensywnie brązowych. Pójdź w stronę zupełnie innej, znacznie delikatniejszej i oczywiście jaśniejszej kolorystyki. W Twoim przypadku absolutnie najlepszym wyborem może okazać się czysta biel.

Biel – ponadczasowy wybór

Biel to zresztą taka druga czerń. Jest to równie podstawowy, ponadczasowy i uniwersalny kolor, który praktycznie we wszystkich wnętrzach potrafi odnaleźć się tak samo dobrze. Nawet jeśli do tej pory nawet nie myślałeś o tym, by sięgnąć po idealnie białe meble do kuchni, uwierz, że to one okażą się dla twojej kuchni najlepszym rozwiązaniem.

Co prawda białe fronty bywają nieco problematyczne, bo na ogół szybko się brudzą, a każde zabrudzenie jest na nich dwukrotnie bardziej widoczne niżeli na brązowych czy czarnych frontach, ale jeśli pokryje się je specjalnym lakierem zabezpieczającym, nawet ich pielęgnacja stanie się łatwiejsza. Biel natomiast ma wyraźną zdolność do rozjaśniania wnętrz. Nie bez powodu praktycznie zawsze gości ona właśnie w tych mniejszych pomieszczeniach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.