DekoracjePomysł na ozdobę wnętrza: portal kominkowy

Pomysł na ozdobę wnętrza: portal kominkowy

 

Przyjazny klimat, ciepło i przytulność to cechy dobrze urządzonego wnętrza. By uczynić pokój miłym miejscem, myśli się o kominku. Czasem realizuje się taki pomysł, czasem nie. Rezygnacja z kominka nie wyklucza możliwości postawienia samej obudowy. To ciekawy pomysł na urozmaicenie wystroju wnętrza.

Sama obudowa, bez obecności kominka

Są dwa główne atuty kominka: ogień i obudowa. To, co okala wkład z paleniskiem, to właśnie portal kominkowy. Rezygnując z pierwszego atutu, czyli ognia, można pomyśleć o drugim, czyli o atrakcyjnej obudowie. Zrobienie jej to sposób na atrakcyjniejszy wystrój wnętrza. Pomieszczenie zyskuje bardziej przyjazny, ciepły, domowy charakter. Jest tylko portal, a więc dwie pionowe części i półka na górze. Niekiedy jest też dolna półka. W zależności od swoich preferencji i stylu wnętrza tworzy się portale kominkowe minimalistyczne lub ozdobne. Mają różne kolory i robione są z różnych materiałów.

Dlaczego zainteresować się portalem kominkowym?

Ta interesująca ozdoba ściany sprawia, że wystrój wnętrza staje się przyjemniejszy. Czuć ciepło i dobry klimat. Jednak największa korzyść to jeszcze nie obecność takiej ozdoby. Gdy stawia się portal kominkowy, to zwykle z myślą, by dekorować to miejsce. Do zagospodarowania są dwa obszary. To półka na górze i obszar na dole. Najczęstszą ozdobą stawianą w górnym lub dolnym obszarze portalu kominkowego są świece. Tak całkiem więc z ognia się nie rezygnuje.

Na dole można postawić duże, na górnej półce mniejsze. Inne przedmioty dekoracyjne wybiera się według uznania i ogólnego pomysłu na wystrój wnętrza pokoju. Jeśli są wśród nich rzeczy wiszące, to ozdobić można i boki portalu.
To pomysł, który zainteresuje pasjonatów aranżacji wnętrz. Portale kominkowe robi się łatwo. Nawet najskromniejszy z nich to interesująca ozdoba. Jednocześnie zyskuje się obszar idealny do dekorowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.