DesignSofa chesterfield – idealna do wnętrza z klasą!

Sofa chesterfield – idealna do wnętrza z klasą!

 

Jeśli zależy nam na eleganckim, tradycyjnym wystroju mieszkania, oferta wielu współczesnych producentów mebli może nas rozczarować. Nie każdy czuje się dobrze w nowoczesnych wnętrzach, gdzie przeważają proste linie, szkło i metal. Na szczęście rynek nie zapomina o potrzebach konsumentów, którzy preferują luksusowe meble z historią. Doskonałym przykładem takiego mebla jest klasyczna sofa chesterfield.

Gdzie sprawdzi się sofa chesterfield?

Ten model sofy idealnie wpasuje się we wnętrze, w którym dominują solidne, kolonialne meble z ciemnego drewna. Jako sofa do salonu stanie się zwieńczeniem starannego, pełnego gracji wystroju, który emanuje dobrym smakiem, klasą i stabilnością. Tego typu sofa sprawdzi się także w domach, gdzie przewidziano osobną przestrzeń na gabinet lub bibliotekę. Jej zwarta forma na pierwszy rzut oka może się wydawać nieco onieśmielająca, jednak w rzeczywistości to jeden z najbardziej komfortowych dla użytkownika mebli wypoczynkowych.

Sofa z historią – efekt gwarantowany!

Sofa chesterfield przez dziesiątki lat królowała w wiktoriańskich i edwardiańskich wnętrzach. Dzięki inspirowanym oryginałem projektom również dziś może posłużyć miłośnikom atmosfery dawnego Imperium Brytyjskiego. Jeśli obawiamy się, że klasyczna, obita skórą wersja sofy chesterfield będzie wywierać zbyt ostentacyjne wrażenie, zdecydujmy się zamiast niej na sofę tapicerowaną aksamitem. Subtelny, połyskujący aksamit w kolorze, który powtórzymy na zasłonach lub w dekoracjach, pozwoli zrównoważyć powagę tradycyjnego wystroju z ciepłem i przytulnością.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.