DesignJak urządzić pokój dziecięcy – inspiracje z biurkiem

Jak urządzić pokój dziecięcy – inspiracje z biurkiem

Pokój dziecka to miejsce, które przez kilka, a czasami i kilkanaście lat, będzie stanowić dla naszej pociechy oazę spokoju. Już od najmłodszych lat jego życia, warto dać mu poczucie, że pokój jest miejscem, w którym może się czuć bezpiecznie i komfortowo. Jak to zrobić? Oczywiście, dbając o odpowiedni wystrój pokoju dziecięcego. Jeżeli nie masz pomysł jak to zrobić, przedstawiamy ci kilka inspiracji i pomysłów, które warto zastosować.

Jak powinna być aranżacja pokoju dziecięcego?

Każde dziecko się czymś interesuje. Lalkami, kreskówkami, piłką nożną lub dinozaurami. Zazwyczaj rodzice doskonale znają zainteresowania swoich dzieci, zatem nie powinni mieć trudności, by przenieść te motywy do ich pokoju. Wystarczy tylko nieco fantazji, aby na ścianach pojawiły się symbole sportu lub plakaty ich ulubionych postaci z bajek i książek. Urządzając pokój dziecka, pamiętajmy o kolorach. Intensywne, krzykliwe kolory nie są dobre dla dzieci w żadnym wieku. Mogą rozpraszać, utrudniają skupienie się na nauce i sprawiają, że zasypianie jest jeszcze bardziej czasochłonne. Zamiast tego warto postawić na jasne i stonowane kolory, np. pastelowe.

Łóżko i biurko w pokoju dziecięcym

Wiemy, jak powinien wyglądać funkcjonalny pokój dziecięcy. Inspiracje znajdziesz na naszej stronie, natomiast tutaj dzielimy się wiedzą w pigułce.

  • Łóżko — dzieci traktują swój pokój jak miejsce do zabawy, odpoczynku i nauki. Ważnym meblem jest zatem łóżko dla mniejszych dzieci. Może to być łóżko stylizowane np. na samochód, jednak starsze dzieci bardziej ucieszą się z łóżka o wyglądzie jak dla osoby dorosłej lub łóżko piętrowe.
  • Biurko — w pokoju nie może zabraknąć biurka dla dzieci. Powinno ono się tam znaleźć na długo wcześniej, nim pójdzie do szkoły. Przy takim biurku dziecko będzie mogło rysować, malować, a także wyrobi w sobie nawyk siedzenia z wyprostowanymi plecami.
  • Fotel — tak samo, jak dla dorosłych, również dzieciom potrzebny jest fotel z regulowaną wysokością siedziska i odchylanym oparciem. Najlepiej by był to fotel obrotowy na kółkach, na którym dziecko czuło się będzie jak osoba dorosła i polubi spędzanie czasu przy biurku.
  • Przestrzeń osobista — i na koniec to, co najważniejsze i co powinno znajdować się w pokoju chłopca, dziewczynki i nastolatki. Znajdą się tam niezbędne elementy, które dają dzieciom radość i pozwalają rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Może to być kącik do makijażu, nauki gry na gitarze, tańca czy miejsce, w którym dziecko będzie malować radosne obrazki, np. na pokrytej farbą tablicową ścianie.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.