SztukaObrazy do kuchni – czy to ma sens?

Obrazy do kuchni – czy to ma sens?

Kto powiedział, że kuchnia nie zasługuje na stylowe dodatki? Chociaż w tym wnętrzu najmniej uwagi przykładamy do detali i wystroju poza szafkami i blatem, warto czasem puścić wodze fantazji i wybrać coś wyjątkowego. Polecamy w szczególności obrazy w kuchni. Jak znaleźć ten idealny? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Coś… o jedzeniu?

Oczywiście wybierając obrazy w kuchni pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to dzieła z motywami jedzenia. To na pewno dobry pomysł. Tematycznie idealnie będą bowiem łączyły się z miejscem, które urządzamy. Popularna jest zarówno klasyczna martwa natura, jak i nieco bardziej odważne i abstrakcyjne wzory. Możesz postawić na malowane techniką impresjonistyczną owoce i warzywa albo szkic przedstawiający pęk ziół. Takie wersje obrazów w kuchni doskonale sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach rustykalnych, prowansalskich, a także tych w stylu vintage. Fanom nowoczesności polecamy natomiast obrazy abstrakcyjne. W końcu bakłażana można namalować w klasycznej, ale i zupełnie abstrakcyjnej formie. Tak naprawdę obrazy w kuchni mogą pozostawiać odbiorcom swobodę interpretacji. Jedna osoba zobaczy na nich solniczkę, a inna coś zupełnie niezwiązanego z kulinariami. No i to jest właśnie piękne.

Klimat paryskiej knajpki?

W kuchni mogą też sprawdzić się dzieła, które w inny sposób nawiązują do jedzenia. Jeżeli pomyślisz o wykwintnej, romantycznej kolacji, to co widzisz? No właśnie! Taki krajobraz może przedstawiać obraz w kuchni. Niezależnie zatem od tego czy będzie to nowoczesny wieżowiec czy mała, paryska knajpka, takie obrazy w kuchni wprowadzą wyjątkowy klimat. No i wciąż będą nawiązywały chociażby pośrednio do tematu jedzenia. Możesz też postawić na krajobraz przedstawiający włoskie winnice albo pola pszenicy. Popularne są także portrety. Kobieta trzymająca wino albo siedząca w wygodnym fotelu na werandzie. Ona również może pasować do kuchni.

Znajdź idealny obraz

Decydując się na któryś wariant warto dobrze dopasować rozmiar dzieła. Zbyt duże obrazy mogą zagracić przestrzeń, szczególnie niewielkiej kuchni. Z kolei zbyt małe pozostaną niemal niezauważone. Warto też dopasować obrazy w kuchni do wystroju wnętrza. Kolory danego dzieła powinny dobrze komponować się z szafkami, blatem, zasłonami i innymi dodatkami w kuchni. Trzeba też umieścić obraz w takim miejscu, by był zabezpieczony przed ryzykiem ochlapania lub innego zniszczenia. W końcu powszechnie wiadomo, że w kuchni dużo się dzieje. Najczęściej takie dodatki wiesza się na przeciwległej ścianie do szafek i blatu albo nad stołem kuchennym.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.