ŁazienkaPanel prysznicowy – jak wybrać?

Panel prysznicowy – jak wybrać?

Dzięki rozwojowi technologii łazienki nie muszą spełniać tylko podstawowych funkcji. Współczesne rozwiązania pozwalają na nadanie temu pomieszczeniu w każdym domu zupełnie nowego znaczenia. Przykładem jest panel prysznicowy, który nie tylko zapewnia wyjątkową wygodę, ale też doskonale wpasuje się w stylistykę Twojej łazienki. Czym się kierować przy jego wyborze?

Czym jest panel prysznicowy?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, powinieneś dowiedzieć się, czym jest panel prysznicowy i jakie są jego funkcje. Warto wiedzieć, że to jedna z najtańszych, a jednocześnie najbardziej użytecznych opcji wyposażenia w Twojej łazience. Ich zadaniem jest zbieranie wody zarówno z ciepłego, jak i zimnego zbiornika. Dzięki temu możesz dozować wodę w takiej temperaturze, jaka Ci odpowiada.

Choć zasada działania jest zawsze taka sama, funkcjonalność może się różnić w zależności od konkretnego modelu panelu prysznicowego. Niektórymi z nich steruje się przy pomocy fizycznego przycisku, inne zaś są wyposażone w specjalny czujnik dotykowy.

Dopasuj panel prysznicowy do projektu łazienki

Każdy panel prysznicowy może być zaprojektowany nieco inaczej. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, sprawdź architekturę i rozwiązania konstrukcyjne w swojej łazience. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie wyposażenie najlepiej wpasuje się w jej stylistykę i funkcjonalność.

Jeśli w Twojej łazience nie ma zbyt wiele przestrzeni, wybranie panelu prysznicowego o dużych rozmiarach nie będzie dobrym wyborem. Z tego względu w pierwszej kolejności dokonaj pomiarów, a następnie określ powierzchnię, jaką może zająć nowe wyposażenie.

Ważny jest materiał panelu prysznicowego

Na rynku jest wielu producentów, w związku z czym każdy chce zdobyć przewagę nad konkurencją i przekonać klienta, że to właśnie jego model panelu prysznicowego jest najlepszy. Jedną z najbardziej powszechnych różnic w poszczególnych typach paneli jest materiał, z jakich je wykonano. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego celu stop aluminium, szkło hartowane i stal nierdzewną. Tworzywa zapewniają bowiem trwałość i jednocześnie nadają wyposażeniu stylowy wygląd.

Wybór materiału w dużej mierze wiąże się z dostępnym budżetem. Tani panel nie zawsze oznacza gorszej funkcjonalności, jednak produkty z górnej półki często mają bardziej estetyczny wygląd.

Zapoznaj się z ofertą paneli prysznicowych i wybierz te, które zmieszczą się w określonym przez Ciebie budżecie oraz wpasują się w styl i rozmiar Twojej łazienki.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.