ArchitekturaPłytki szklane jako element ozdobny we wnętrzu – inspirujemy

Płytki szklane jako element ozdobny we wnętrzu – inspirujemy

Remont może być sporym wyzwaniem pod wieloma względami. Oznacza wysokie koszty, czas, jaki trzeba poświęcić i inne uciążliwości. Kłopotliwe może być także planowanie aranżacji. W sklepach jest mnóstwo materiałów wykończeniowych i trudno się zdecydować. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak możemy wykorzystać płytki szklane, byśmy uzyskali zachwycające i modne wnętrze.

Płytki szklane podobnie jak inne mozaiki mogą być w wielu odsłonach. Różnią się między sobą kształtem, wielkością i kolorem. Z ich udziałem stworzymy niebanalną i trwałą ozdobę, która  będzie cieszyć przez lata.

Doceń potencjał płytek szklanych

Kiedyś płytki układano przede wszystkim w łazience i to nie ze względu na ich prezencję, ale funkcjonalność. Płytki, zarówno te szklane, jak i ceramiczne, są trwałe i nie wchodzą w reakcję z wodą, przez co są idealną propozycją do łazienki, gdzie poziom wilgoci jest wysoki. Teraz na płytki patrzy się nie tylko jako na coś funkcjonalnego. Producenci oferują prawdziwe bogactwo form, a tym samym z płytek zrobimy fenomenalną ozdobę wnętrza.

Ich zaletą jest również to, że nie trzeba ich układać w ściśle określony sposób, jak ma to miejsce z glazurą podłogową albo tapetą. Mogą być na całej ścianie lub podłodze, ale pięknie będą prezentować się na jej fragmencie. Niektórzy tworzą jedynie pas z mozaiki dla rozgraniczenia dwóch pomieszczeń w otwartej przestrzeni lub kiedy chcą rozdzielić dwie strefy użytkowe. Płytki szklane, sprawdzą się w małych i dużych pomieszczeniach. Mało tego, mają piękny połysk, co docenimy nie tylko przez ich elegancką prezencję, ale dlatego, że pozwoli to optycznie powiększyć przestrzeń.

Płytki szklane idealne do każdego pomieszczenia

Nadal to w łazience płytki stosuje się najczęściej. Szklane płytki mogą być na całej ścianie, przy kabinie prysznicowej, lustrze, we wnęce i na podłodze. Chociaż jest to najbardziej oczywiste pomieszczenie do ich wykorzystania, nie jest jedynym, w którym będą prezentować się imponująco. Następna na liście jest kuchnia. Tutaj także docenimy najpierw walory praktyczne. Płytki łatwo utrzymać w czystości, co jest ważne, zwłaszcza kiedy wykańczamy nimi przestrzeń nad blatem w kuchni. Jednak oprócz tego sprawdzą się do obudowy wyspy kuchennej bądź zaokrąglonej ściany. Szklana mozaika jest też rewelacyjnym sposobem, by oddzielić część kuchni, gdzie przygotowujemy posiłki od części tworzącej jadalnię. Możemy też ciekawie podzielić pomieszczenie na salon i kuchnię.

A skoro jesteśmy przy salonie – w nim też mozaika będzie prezentować się świetnie! Z powodzeniem zastąpi wszystkie ozdoby ścienne. Nie musimy na ścianie naklejać fototapety, szukać obrazów i ramek na zdjęcia. Możemy ułożyć płytki, a nasze wnętrze zyska zupełnie nowy charakter.

Właściwości szklanych płytek docenimy także w przedpokoju. Najczęściej przedpokój jest małą i zamkniętą przestrzenią, więc warto poprzez płytki ścienne z połyskiem nieco te pomieszczenie powiększyć. Poza tym tak jak w salonie możemy stworzyć interesującą dekorację ścienną.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.