DomŚwiece kule – jak wybrać i gdzie się sprawdzą?

Świece kule – jak wybrać i gdzie się sprawdzą?

Odpowiednio dobrane świeczki umożliwią nadanie wyjątkowego charakteru salom bankietowym i domowym wnętrzom. Poszukując odpowiednich dekoracji warto zwrócić uwagę na ich kształt, rozmiar i barwę. Świece kule to cieszące się rosnącą popularnością modele, które nadadzą wyjątkowej atmosfery niejednej uroczystości. Mogą też doskonale sprawdzić się w roli elementu aranżacji wnętrza. Co warto o nich wiedzieć?

Szeroki wybór atrakcyjnych modeli

Wśród świeczek z tej kategorii odnaleźć można akcesoria, które doskonale podkreślą charakter wiosennych uroczystości i zimowych świąt. W pierwszej kategorii pojawiają się zwykle egzemplarze w jasnych, radosnych i pastelowych barwach. Świeczka kula postawiona na wigilijnym stole może mieć odcień bordowy, granatowy lub barwę butelkowej zieleni. Choć tego typu przedmioty często pełnią rolę samodzielnych dekoracji, mogą też stanowić element atrakcyjnych stroików. Oprócz typowych świeczek w szerokiej gamie kolorów odnaleźć można też modele lakierowane, matowe, metaliczne, perłowe czy lustrzane. Jak dopasować świece kule do zapotrzebowania?

Gdzie sprawdzą się poszczególne dekoracje?

Świeczki z tej kategorii mogą szczególnie dobrze skomponować się z wnętrzami w stylu glamour. Do takich aranżacji polecane są modele w barwach srebra i złota oraz te, których powierzchnia imituje efekt pikowania. Metaliczne i perłowe modele w różnych barwach doskonale podkreślą luksusowy charakter wystroju. Sprawdzą się jaka stała dekoracja w domowym pomieszczeniu oraz modny akcent w restauracji. Świece kule nabyć można ponadto w różnych rozmiarach. Egzemplarze o różnej wielkości będą wspólnie tworzyły atrakcyjną kompozycję.

Ozdoby z tej kategorii ustawiane są zwykle na specjalnych podstawkach. Mniejsze modele mogą być również umieszczane w kielichowych świecznikach. Do najbardziej cenionych zalicza się jednak kompozycje z kulistymi świeczkami prezentowane na błyszczących lub lustrzanych tackach. Co jeszcze warto wiedzieć o dekoracjach z tej kategorii?

Oryginalne ozdoby, które zachwycą gości

Wśród najbardziej oryginalnych odnaleźć można lustrzane świeczki kule. Na ich powierzchni dostrzec można lustrzane odbicie otoczenia. Modele z tej kategorii sprawdzają się zarówno w luksusowych aranżacjach, jak i podczas szczególnych uroczystości. Mogą nadać wyjątkowego charakteru wieczerzy wigilijnej, imprezie sylwestrowej lub tematycznemu przyjęciu. Odpowiednio dobrane świeczki umożliwią stworzenie wyjątkowej atmosfery i z pewnością zapadną w pamięć wszystkim zgromadzonym.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.