DomBeton architektoniczny – sposób na modne wnętrze

Beton architektoniczny – sposób na modne wnętrze

Obecna moda w kwestii aranżacji wnętrz jest bardzo różnorodna. Wśród najbardziej popularnych stylów wyróżnić można styl nowoczesny, industrialny, skandynawski, rustykalny, czy też boho. Pod względem dekoracji, style to mocno się od siebie różnią. Istnieje jednak rozwiązanie, które można zastosować w każdym z powyżej wymienionych rodzajów wnętrz. Tym rozwiązaniem jest beton architektoniczny.

Beton w domu – wnętrza naturalne, stylizowane na stare

W wielu dziedzinach możemy zaobserwować prawdziwy powrót do natury. Powrót ten pojawia się również w stylizacji wnętrz, stąd aranżacje mieszkania w stylu rustykalnym, skandynawskim i boho cieszą się szczególnym zainteresowaniem. W takich aranżacjach bardzo dobrze sprawdza się beton architektoniczny. Jest on na tyle uniwersalny, że nie zaburza koncepcji wnętrza, a jednocześnie stanowi ciekawą ozdobę ściany. W takich wnętrzach często ceni się upływ czasu, dlatego też beton stylizowany na stary bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu z elementami naturalnymi, takimi jak kwiaty, drewno, wiklina, ale także równie modna obecnie cegła.

Beton architektoniczny w nowoczesnym mieszkaniu

Ogromną zaletą betonu architektonicznego jest jego uniwersalność, dzięki czemu pasuje on zarówno do wnętrz rustykalnych, jak i nowoczesnych. W szczególności jednak upodobał się on fanom stylu industrialnego. W takich wnętrzach beton pięknie komponuje się z nowoczesnymi meblami, drewnem, stalą, czy też charakterystycznym dla industrialu oświetleniem. Co ciekawe, beton można połączyć właściwie z każdym kolorem, dzięki czemu pozwala on na personalizowanie mieszkania pod względem indywidualnych preferencji.

Beton architektoniczny – w jakich pomieszczeniach?

Wspomniana wcześniej uniwersalność betonu sprawia, że jest on ciekawą dekoracją w mieszkaniach w różnych stylach, ale również w różnych pomieszczeniach. Dzięki temu można go z powodzeniem zastosować w salonie, kuchni, sypialni, a nawet w łazience. Beton we wnętrzu stanowi ciekawe tło dla innych dekoracji, stąd, w zależności od pomieszczenia można stworzyć oryginalną i modną aranżację.

Betonowa ściana to bardzo praktyczne rozwiązanie

Kolejną zaletą betonu w mieszkaniu jest to, że jest on bardziej odporny na zabrudzenia od klasycznej, jasnej ściany. W razie powstania zabrudzeń można usunąć je mokrą szmatką. Warto też zwrócić uwagę, że nawet jeśli na betonowej ścianie pojawi się brud, czy rysa, właściwie są one niewidoczne. Dzięki temu takie rozwiązanie dobrze sprawdza się dla rodziców małych dzieci, właścicieli zwierząt lub też w przestrzeniach często użytkowanych.

 

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.