DesignOdpowiednie tapety i barwy do dziecinnego pokoju

Odpowiednie tapety i barwy do dziecinnego pokoju

Problem urządzania wnętrza pokoju dziecięcego to dla rodziców odpowiedzialne i niełatwe zadanie. Tapeta odgrywa ważną rolę w dekoracji wnętrz. Ważne jest, aby się nie pomylić i wziąć pod uwagę podstawowe kryteria przy wyborze tapety do pokoju dziecinnego.

Postaw na jasne barwy

W przypadku tapety w pokoju dziecięcym istotny jest oczywiście zarówno kolor, jak i wzór. Najlepszym rozwiązaniem kolorystycznym są barwy jasne, pastelowe, stonowane. Odpowiednie są tapety inspirowane tematyką bajek, postaci, przyrody, lub posiadające delikatne wzory geometryczne. Projekt pokoju dziecięcego powinien skłaniać dziecko do aktywności umysłowych, nie uszkadzając psychiki, ani nie szkodząc jego temperamentowi. Naturalnie pokój dla dziecka powinien być przytulny i spokojny. Jeśli dziecko jest już na tyle duże, aby mieć własne zdanie, wysłuchaj go uważnie i podejmijcie decyzję wspólnie podczas wyboru tapety do pokoju dziecinnego.

Dla kogo chłodne odcienie?

Jeśli dziecko jest bardzo małe, wybierając tapetę do pokoju dziecinnego, weź pod uwagę jego charakter, a także płeć. Psycholodzy twierdzą, że ciepłe, miękkie kolory są odpowiednie dla dzieci mniej aktywnych. Dzieci z większym temperamentem lepiej czują się w odcieniach chłodniejszych. Należy pamiętać aby wnętrze nie było ciemne.
Uważa się, że dzięki kolorom brzoskwini i moreli środowisko w pokoju dziecinnym będzie ciepłe i bezpieczne. Odcienie żółtego budzą w dziecku chęć do nauki i wiedzy. Błękit nastraja relaksacyjnie, a zielenie wyciszają i dają wrażenie większej przestrzeni. Ogólnie rzecz biorąc, subtelne i pastelowe odcienie tapet do pokoju dziecięcego tworzą sprzyjającą, przytulną atmosferę ciepła i komfortu.

Tapety flizelinowe to najlepsze rozwiązanie na ściany dziecięcego pokoju, są ekologiczne i trwałe, mają funkcję wyciszania wnętrza, nie są podatne na pleśnie i są bardzo łatwe do nakładania. Pokój dziecka to z całą pewnością przestrzeń warta zachodu. Właściwy wybór tapety to połowa sukcesu, ponieważ tapeta w pokoju dziecięcym wskazuje na podstawowy ton i charakter wnętrza.

 

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.