DomPomysły na drzwi

Pomysły na drzwi

W klasycznym rozwiązaniu drzwi stanowią tę część pomieszczenia, która dzieli je od innych pokojów. Zajmują przy tym choćby metr powierzchni niezbędnej na ich swobodne otwieranie. W wielu nowoczesnych rozwiązaniach decydujemy się jednak na ich ukrycie, przez co zyskujemy przestrzeń i powiększamy optycznie pomieszczenia. Drzwi ukryte, schowane w ścianie, pomalowane na ten sam kolor co ściana są wyjątkowo trendy. Ich instalacja czy obicie materiałem nie musi wymagać od nas wiele wysiłku. Zawsze możemy powierzyć to zadanie specjalistom lub zakupić gotowe rozwiązania, które równie dobrze wpasują się w nasze wnętrza. Pomysłów na ukrycie drzwi jest wiele. Warto przyjrzeć się każdemu z nich, by wybrać jeden dla siebie.

Drzwi ukryte w ścianie

Z powodzeniem można schować drzwi w ścianie. Tak wizualnie ukryte, wtopią się w wystrój pomieszczenia, przy jednoczesnej oszczędności miejsca. To dobre rozwiązanie w małych pomieszczeniach jak przedsionki czy korytarze. Sprawdzi się równie wspaniale w domach o dużym metrażu, gdzie da możliwość wykorzystania każdego centymetra powierzchni użytkowej. Ukryte w ścianie drzwi są pokryte tym samym materiałem co ściana. Podejmując decyzję o ich instalacji, pozbywamy się niechcianych uskoków, które mogą niektórym wydawać się mało estetyczne.

Aby sprawnie wykonać zadanie ukrycia drzwi, można wykorzystać do tego celu ten sam kolor farby co na ścianach pomieszczenia, tapetę, obić je panelami ściennymi, założyć na ich całą powierzchnię lustra, ukryć pod tkaniną czy choćby betonem architektonicznym. Pamiętajmy jednak, że jest to zadanie, które musi zostać wykonane fachowo, bez niedociągnięć, najlepiej przez osobę, która nieraz wykonywała podobne prace. I gdy pomalowanie farbą może wydawać się łatwizną, to niedokładne położenie panelu czy nieprawidłowy dobór luster może nas trochę kosztować. W wielu przypadkach pomocnym okaże się skorzystanie z gotowych rozwiązań.

Drzwi chowane w ścianie

Innym równie pomysłowym rozwiązaniem podkreślającym minimalistyczny wystrój wnętrza, a przy okazji pozwalającym na maksymalizację przestrzeni użytkowej w pokojach jest założenie drzwi chowanych w ścianie. Można je schować całkowicie, gdy zamontuje się prawidłowo dobrane uchwyty, a jednocześnie nie trzeba się bawić w ich specjalne ukrywanie, przez co mogą stanowić element wystroju wnętrz także w innych trendach. Do ich montażu konieczne jest wykorzystanie specjalistycznej kasety. Spotykane na rynku modele są jedno- lub dwuskrzydłowe.

Schowanie czy ukrycie drzwi jest dobrym pomysłem. Doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzarskich trendach, ale i może być pomocne w budowie aranżacji w innych nowoczesnych stylach. To rozwiązanie, które sprawdza się w pokojach przejściowych, jak korytarze, gdzie szczególnym elementem wystroju zwykle jest występowanie wielu skrzydeł drzwiowych prowadzących do pokoi mieszkalnych, salonów i miejsc zabaw.

 

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.