DomOd nudnego wnętrza do spektakularnej metamorfozy

Od nudnego wnętrza do spektakularnej metamorfozy

Jak wyglądają wnętrza polskich mieszkań? Czy już przed wejściem możemy obstawiać jakich mebli możemy się spodziewać? Jeśli strzelimy w ciemno, że połowa mebli pochodzi z Ikei, pewnie w większości przypadków uda nam się trafić. Co jeszcze? Pewnie w wielu przypadkach nie pomylimy się mówiąc, że wystrój to raczej czarno-białe meble, ogólna szarość i monotonia. Polacy nie szaleją z wyborem elementów wystroju wnętrz. Wolą ostrożne podejście. Może czas to zmienić?

Postaw na dodatki

Dekoracje, obrazy, plakaty, po prostu kolory to jeden z wielu sposobów na wyrażenie siebie i dodanie indywidualności i charakteru do wnętrza. Przecież każdy człowiek spędza pół życia w czterech ścianach, warto więc o nie zadbać, tak byśmy czuli się komfortowo i nie tłamsili swojego charakteru. Nie trzeba kupować tych samych mebli, które w swoim pokoju ma co drugi sąsiad. Nie trzeba chodzić do tych samych sklepów co każdy. Tak, pewnie to najtańsze rozwiązanie, ale warto zacząć myśleć nieszablonowo.

Może zamiast tego typowego nudnego regału wybrać się po do sklepu dla majsterkowiczów i kupić metalowy regał, którego przeznaczeniem jest śmierć w przydomowym garażu? Taki regał to świetne rozwiązanie wizualne, ponieważ można go dostać w różnych, często szalonych kolorach oraz dobry sposób na utrzymanie czystości i uporządkowanie przestrzeni. Chcesz dodać trochę koloru? Kup kolorowe pudełka, dekoracje i świeczki. Mogą być w różnych kolorach. Nie oszczędzaj swojej wyobraźni.

Meble DIY

A co powiesz na meble DIY? Sprawdź targi staroci w swojej okolicy. Często można tam upolować tanie perełki, którym z łatwością można zafundować drugą młodość. Na wielu platformach społecznościowych dostępne są triki dotyczące renowacji mebli. Spróbuj użyć pianki montażowej do ozdoby lub farby i papieru ściernego dla nietypowych efektów.
Możliwości odnowy wnętrza jest wiele. Jeśli poświęcisz trochę czasu możesz uzyskać spektakularne efekty za niewielką cenę. Warto wysilić się i uzyskać niespotykane efekty, które zachwycą każdego gościa przekraczającego próg domu.

 

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.