DesignBiałe komody do jadalni – jak je dopasować do aranżacji?

Białe komody do jadalni – jak je dopasować do aranżacji?

Komody to bardzo uniwersalne meble, dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z nich. Jednak zanim ustawisz je w swoim domu, to przemyśl, jak je wpasować w panujący wystrój wnętrza. My postaramy się Ci podpowiedzieć jak to zrobić.

Co wpływa na popularność komód?

Zacznijmy od tego, co sprawia, że tak często Polki i Polacy decydują się na ustawienie tego meble w swoich czterech ścianach. Wpływ na to ma na pewno jego wysoka uniwersalność. To bardzo praktyczny element wystroju wnętrza, w którym możesz umieścić wiele różnych przedmiotów. W zależności od jego pojemności schowasz tam pościele, ręczniki, ubrania, przybory szkolne, dokumenty oraz nawet elementy dekoracyjne. Białe komody do jadalni pomieszczą również zastawę stołową. Jak widzisz, jest tego dużo i to w głównej mierze stanowi o dużej popularności tego mebla.

 

 

Co więcej, na komodzie można też coś postawić. Osoby, które mają bardzo małe mieszkania często decydują się na ustawienie na niej np. telewizora albo innego urządzenia. To kolejny argument za tym, żeby mieć komodę w swoich czterech ścianach.

Poza tym ten mebel jest też bardzo ładną dekoracją. Producenci prześcigają się w prezentowaniu różnych modeli. Można znaleźć droższe warianty wykonane z litego drewna oraz te tańsze, ale nie mniej trwałe, które są zrobione z płyty laminowanej. Białe komody do jadalni są wykonywane w różnych konfiguracjach, dlatego z łatwością dopasujesz do stylu Twojego pomieszczenia.

Jak dopasować komodę do aranżacji w jadalni?

Podczas dekoracji Twoich czterech ścian zwróć uwagę na to, żeby całość była spójna ze sobą. Dlatego warto przed wyborem mebli zastanowić się nad stylem, w którym ma być urządzone pomieszczenie. To głównie od tego zależy, na jaki model się zdecydujesz. Jeśli masz już urządzoną jadalnię, a komoda ma być tylko dodatkiem, to warto wybrać mebel z tej samej serii co poprzednie. Unikniesz wtedy chaosu w Twoich czterech ścianach.

Warto również decydować się na modele, które są uniwersalne i pasują do różnych stylów wnętrzarskich. Białe komody do jadalni, które dostaniesz np. w sklepie meblekatmandu.pl, to dobry wybór dla każdego, kto szuka produktów uniwersalnych. Nawet po remoncie pomieszczenia, będzie można z łatwością dopasować je do nowej aranżacji. Po tym względem łatwiej jest ustawić wybrany model z Twojej jadalni.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania komody?

Na decyzję o zakupie danego modelu powinny mieć wpływ dwa aspekty. Jeden to jej wygląd. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, pomieszczenie powinno być spójne wizualnie. Jeden niepasujący element może sprawić, że jadalnia czy też inny pokój będą wyglądać nieestetycznie. Dlatego dopasuj produkt do pozostałych mebli.

Drugim aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest pojemność komody i związana z tym funkcjonalność. Zastanów się co będziesz w niej przechowywać. Jeśli planujesz ją ustawić w jadalni, to dobrze, żeby pomieściła zastawę stołową oraz była wyposażona w szufladę na sztućce. Wtedy będzie mieć łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych naczyń i akcesoriów.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.