DesignProste wskazówki na urządzenie salonu

Proste wskazówki na urządzenie salonu

Salon, czyli pokój dzienny, to poza kuchnią najbardziej, można powiedzieć, popularne miejsce w domu. To tu spotykają się wszyscy domownicy, odbywają imprezy, stoi świąteczna choinka. Tu się bawi, odpoczywa, rozmyśla, relaksuje, słowem – spędza najwięcej czasu. Dlatego też jego aranżacja nie powinna być dziełem przypadku. Salon powinien przyciągać swoim klimatem, a przebywanie w nim ma być po prostu przyjemne. Jak sprawić, by salon był przytulny, a przy tym stylowy i ciekawy? Można w nim wykorzystać ciekawe dodatki, takie jak fototapeta i nie tylko!

Fototapeta – hit czy kit?

Zdecydowanie hit, szczególnie w erze nowoczesnych, iście artystycznych fototapet, które już dawno wyszły poza ramy „rajskich plaż”, tak często niegdyś obrazowanych. Obecne fototapety są doskonałymi dekoracjami do nowoczesnych wnętrz. Wykonane z solidnych materiałów, świetnie sprawdzą się na dużych ścianach, które trudno zagospodarować lub które mają pełnić wyłącznie dekoracyjną funkcję.

Naklejenie fototapety na ścianę może całkowicie odmienić nie tylko klimat wnętrza, ale i wpłynąć na postrzeganie jego przestrzeni. Wykorzystując odpowiednią grafikę, można sprawić, że pokój stanie się optycznie większy lub też bardziej przytulny, jaśniejszy albo w razie potrzeby ciemniejszy czy bardziej chłodny. Wreszcie – dzięki wzorzystej fototapecie uniknie się niepotrzebnego zapychania przestrzeni dodatkami. Pozwoli na ograniczenie stojących czy wiszących dekoracji, ponieważ sama w sobie będzie ozdobą, która nakreśli odpowiedni kierunek aranżacyjny i zdefiniuje wnętrze.

Jak zagospodarować ściany w salonie?

Fototapety to nie jedyne rozwiązanie, choć jedno z lepszych, jeśli nie chce się zabudowywać ścian meblami, ale jednocześnie ozdobić je w wyrazisty i ciekawy sposób. Dobrym rozwiązaniem będzie również dekoracyjna tapeta na jednej ścianie, a także galeria z ulubionych grafik czy rodzinnych zdjęć. Takie ozdoby z pewnością nadadzą wnętrzu salonu indywidualności i przytulności.

Dużą rolę w salonie mogą odegrać dekoracje okien. Ozdobne zasłony czy jakże modne i stylowe drewniane żaluzje mają znaczny wpływ na klimat, jaki zapanuje w pomieszczeniu. Jeśli dobierze się je razem z atrakcyjną fototapetą do salonu, można stworzyć wyjątkowo ciekawą aranżację. Warto także pamiętać o odpowiednich kolorach. Powinny być lekkie i uniwersalne, takie, które pasują do wszystkiego, by od czasu do czasu można było zaszaleć ze zmianą dodatków i pozwolić sobie na niewielkie, ale znaczące zmiany w aranżacji salonu.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.