DekoracjeCo zrobić, by pięknie podświetlić własny ogród

Co zrobić, by pięknie podświetlić własny ogród

Oświetlenie ogrodu zapewnia piękny jego wygląd nocą, dlatego wielu mieszkańców domów jednorodzinnych zastanawia się, czy można je samodzielnie zamontować. Prawda jest taka, że wykorzystując lampy ogrodowe Nowodvorski można w dość prosty sposób przeprowadzić montaż oświetlenia i poprawić wygląd naszego ogrodu w porze nocnej. Jak to zrobić, by wszystko działało zgodnie z oczekiwaniami? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Najważniejsze jest odpowiednie rozprowadzenie kabli

Lampy ogrodowe Nowodvorski są proste w podłączeniu, ale prawdziwym problemem dla wielu z nas może być rozciągnięcie kabli. Muszą one zostać wkopane pod ziemię na głębokość około 50-60 cm. Praca nie jest prosta, a nie posiadając specjalistycznych urządzeń do rozkładania kabli, jesteśmy skazani na szpadel i ręczne przekopywanie terenu. Niestety musimy liczyć się z tym, że nasz ogród podczas takich prac mocno ucierpi, ale jeśli chcemy przeprowadzić pracę samemu, nie ma innego sposobu, by poradzić sobie z rozłożeniem instalacji.

Pamiętajmy, by kable układać w ziemnych rurkach zabezpieczających je przed uszkodzeniami. Takie peszle kupić można w każdym sklepie elektrycznym. Nie są one przesadnie drogie, a dają poczucie bezpieczeństwa i redukują możliwość uszkodzenia kabla w przypadku np. sadzenia drzewek. Oczywiście prace ziemne można mocno przyspieszyć, wynajmując specjalne maszyny, które nacinają ziemię i wciskają do niej kabel, ale są one dość drogie i trzeba liczyć się z tym, że nie każda wypożyczalnia sprzętu budowlanego ma je w swojej ofercie.

W jaki sposób podłączać lampy ogrodowe?

Lampy ogrodowe Nowodvorski, takie jak np. https://nowodvorski-lampy.pl/pol_m_LAMPY-ZEWNETRZNE-444.html są bardzo proste w podłączeniu, ale jeśli nie mamy doświadczenia z elektryką, warto prace powierzyć specjaliście z odpowiednimi uprawnieniami. Przeprowadzi on cały proces podłączenia w bardzo krótkim czasie, a nam pozostanie cieszyć się pięknym podświetleniem naszego ogrodu.

Jeśli jednak chcemy przeprowadzić cały montaż we własnym zakresie, warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie przyłącza przed wodą. Lampy ogrodowe Nowodvorski posiadają odpowiednie złączki zdecydowanie ułatwiające montaż. Podłączenie kabli zgodnie z zaleceniami producenta sprawi, że nie będziemy musieli obawiać się opadów deszczu. Lampy Novodvorski to odpowiednia klasa szczelności dlatego prawidłowy montaż zapewni ich długotrwałe działanie w każdych warunkach atmosferycznych. Deszcz ani śnieg nie będą w stanie wyrządzić absolutnie żadnych szkód, pod warunkiem, że podczas zakupów wybierzemy rozwiązania przeznaczone do montażu na zewnątrz.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.