DesignCzarny blat kuchenny

Czarny blat kuchenny

 

Urządzając mieszkanie niezwykle istotnym punktem jest projekt kuchni. To w jakim stylu urządzimy to pomieszczenie zdecydowanie ma znaczenie. Ważne jest, by kuchnia współgrała z resztą mieszkania. Jeśli urządzamy wnętrza w stylu nowoczesnym, kuchnia również powinna być urządzona w tym stylu.

Niezwykle nowocześnie i intrygująco wygląda czarny blat kuchenny. Jest to nadal nietypowy kolor blatu i niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie wnętrzarskie. Warto jednak poznać wady i zalety czarnego blatu roboczego. Być może rozwieje to wszelkie wątpliwości i pozwoli wybrać idealny blat dla danej osoby.

Wady i zalety czarnego blatu kuchennego

Czerń we wnętrzach często kojarzy się jako synonim smaku, gustu i w wielu aranżacjach jako synonim luksusu. Czarny blat w kuchni będzie dobrym rozwiązaniem tylko pod warunkiem, że poznamy jego wady i zalety. Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć fakt, iż czarny bla nadaje szyku i elegancji pomieszczeniu.

Jest to kolor nadal rzadko spotykany, zatem z pewnością zaskoczy niejednego naszego gościa. Lśniący czarny blat może stać się jedynym przyciągającym wzrok akcentem w naszej kuchni. W związku z tym przy aranżowaniu tego pomieszczenia należy starannie wybrać resztę mebli, by nie przytłoczyć całej kuchni.

Czarny blat pasuje przede wszystkim do białych mebli. Jest to rozwiązanie ponadczasowe, eleganckie i minimalistyczne. Wybierając czarną płytę grzewczą oraz czarny zlewozmywak uzyskamy jednolitą powierzchnię. Dobrze zaaranżowana czarno-biała kuchnia z pewnością zachwyci niejedną osobę.

Jaki materiał wybrać na czarny blat?

Blat roboczy w czarnym kolorze może być wykonany z kilku materiałów różniących się od siebie ceną, funkcjonalnością i wyglądem. Do wyboru mamy kilka możliwości:

  • Blat marmurowy – czarny, marmurowy blat w kuchni jest to niezwykle luksusowe rozwiązanie. Nadaje elegancji i ponadczasowości pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że marmur nie jest materiałem bardzo odpornym na zarysowania i uszkodzenia. Źle znosi również kontakt z wszelkimi kwasami. O marmurowy blat należy bardzo dbać i nie dopuszczać do jego zniszczenia.
  • Blat granitowy – jest to jeden z najtrwalszych materiałów, z którego możemy wykonać czarny blat. To materiał bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także wysokie temperatury. Pasuje do wielu wnętrz. Jest to jednak drogie rozwiązanie zarówno przez cenę samego blatu, jak i konieczność wzmocnienia szafek kuchennych. Blat granitowy jest bowiem bardzo ciężki.
  • Blat z konglomeratu – jest to materiał, który posiada cechy blatu z kamienia, jednak jest od niego lżejszy oraz tańszy. Pod względem wyglądu nie różni się bardzo od blatu z kamienia. Dlatego jeśli nie chcemy decydować się na kamień warto rozważyć opcję blatu z konglomeratu.
  • Blat laminowany – jeden z najczęściej wybieranych materiałów na blat kuchenny. Laminat dobrze imituje kamień. Jeśli nie mamy budżetu na blat marmurowy, granitowy czy z konglomeratu laminat będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Obecnie blaty te są bardzo dobrze wykonane, solidne i trwałe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.