DekoracjeCzy piękno wnętrza zaczyna się od drzwi?

Czy piękno wnętrza zaczyna się od drzwi?

Polacy lubią urządzać wnętrza. Każde jedno wnętrze, zaczyna się od drzwi. Zwykle nie zwracamy na nie większej uwagi. Jednak to one są jednym z  pierwszych elementów wystroju, na które decydujemy się podczas remontu bądź urządzania mieszkania w stylu deweloperskim.  

Nie tylko funkcjonalność

Warto pamiętać, że drzwi oprócz podstawowej funkcji jaką jest zapewnianie prywatności, są również ważnym, wręcz kluczowym elementem dekoracji wnętrz. Dobrze dopasowane drzwi potrafią idealnie komponować się z wystrojem wnętrza. Odpowiednie projekty, modele nowych wejściowych drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych mogą podkreślać walory dekoracyjne i nadać charakter całej przestrzeni.

W sklepach zawsze można liczyć na wsparcie profesjonalnych sprzedawców. Warto przed zakupem drzwi wybrać się do sklepów stacjonarnych, porozmawiać z doradcą i zdecydować jaki wariant będzie dla nas najlepszy oraz na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

W przypadku, gdy nie decydujemy się na zakup nowych drzwi, możemy skorzystać w gotowych, eleganckich oklein. Mogą one subtelnie je odrestaurować, odświeżyć. Nadać nowy blask. Nową świetność i nowe życie.

Drzwi – czy warto je czymś zastąpić?

Obecnie panuje trend otwartych przestrzeni. Z drzwi można zrezygnować, jeśli dysponujemy małą przestrzenią lub zależy nam, aby optycznie powiększyć łączone pokoje. Drzwi można także zastąpić przesłoną z koralików lub sztucznego materiału, jednak nie dla każdej przestrzeni jest to dobre rozwiązanie, dodatkowo takie rozwiązanie kojarzy się z latami 90 i niekoniecznie wpisuje się w obecne standardy aranżacji wnętrz.

Drzwi nie tylko stanowią bardzo ważny aspekt dzielenia przestrzenia oraz zapewniają prywatność i intymność, ale także decydują o charakterze całego wnętrza. Niech piękno Twojego domu zaczyna się od drzwi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.