DomCzym są drzwi fornirowane?
drzwi fornirowane

Czym są drzwi fornirowane?

Wybór drzwi wewnętrznych nie jest łatwym zadaniem. Ważny jest nie tylko piękny wygląd, ale również trwałość. W tym artykule wyjaśnimy, które drzwi najlepiej kupić i podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

Zalety drzwi fornirowanych

Bez wątpienia drzwi fornirowane prezentują się doskonale pod względem wizualnym. Bardzo ciężko je odróżnić od modeli wyprodukowanych z drewna naturalnego, a naturalne barwy i słoje stwarzają wiele możliwości aranżacji mieszkania. Przy wyborze drzwi trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na konstrukcję, ponieważ to ona decyduje o jakości. Lepiej nie kupować popularnego plastra miodu, który jest nie tylko tani, ale i nietrwały. Drzwi mogą być wykonane z drewna, płyty MDF czy płyty wiórowej.

Konstrukcja to jednak nie wszystko, ponieważ wykończenie ościeżnicy i skrzydła drzwiowego, też jest bardzo ważne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że drzwi wewnętrzne mogą być wykończone okleiną z włókien celulozowych, czyli laminatem. Jest to materiał, który doskonale imituje drewno, ale ma też jedną wadę – w jego przypadku sporym problemem jest odświeżenie materiału. Postaw na fornir, jeśli chcesz mieć pewność, że twoje drzwi będą zachwycały eleganckim wyglądem.

Wybór drzwi

W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszą się drzwi wewnętrzne fornirowane producent przykłada dużą wagę do jakości. Fornir to specjalny rodzaj pokrycia, który ma wiele zalet. Jest to naturalna okleina, która świetnie zabezpiecza drzwi wewnętrzne. Trzeba jednak zwrócić uwagę, czy drzwi pokryte są fornirem modyfikowanym, czy naturalnym. Fornir naturalny przygotowywany jest z płatów drewna, klejonych w takiej kolejności, w jakiej zostały usunięte z pnia. Taka okleina bardzo często posiada przebarwienia oraz sęki. Dla jednych jest to zaleta, natomiast dla innych wada. Naturalne drewno zawsze jest modne, ponieważ prezentuje się naprawdę ładnie.

Do każdego wnętrza można bez problemu dopasować drzwi fornirowane. Wybór drzwi fornirowanych jest bardzo duży, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Tego rodzaju drzwi świetnie sprawdzą się w skandynawskich, jak i nowoczesnych domach. Można śmiało powiedzieć, że coraz większą popularnością cieszą się drzwi w fornirze. Do każdego wnętrza można znaleźć odpowiedni model, ponieważ asortyment drzwi wykończonych w taki sposób, z każdym rokiem coraz bardziej się rozrasta.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.