AGDPłyty grzewcze indukcyjne – kiedy warto na nie postawić?

Płyty grzewcze indukcyjne – kiedy warto na nie postawić?

Płyty grzewcze indukcyjne to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Sprawdza się w wielu kuchniach, dlatego też wielu użytkowników docenia możliwości tego urządzenia. Szeroki wybór tych sprzętów pozwala na dostosowanie ich wedle potrzeb konsumentów. Czy jednak zawsze będzie to dobry zakup? W jakiej kuchni w szczególności sprawdzają się nowoczesne płyty grzewcze indukcyjne?

Płyty grzewcze w przestrzeni kuchennej

Jeżeli chodzi o płyty grzewcze, to mogą one występować w kilku wariantach. Są to między innymi warianty gazowe, elektryczne, ceramiczne, indukcyjne oraz indukcyjno-gazowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Ważne jest, aby przy wyborze kierować się przede wszystkim osobistymi preferencjami, a niekoniecznie aktualną modą. 

Ważne, aby przede wszystkim wybrać odpowiednią ilość palników, co pozwoli nam na komfortowe przygotowywanie posiłków. Są osoby, którym wystarczą zaledwie dwa palniki oraz i takie, które potrzebują co najmniej czterech, dlatego warto zweryfikować nasze potrzeby przed zakupem nowego urządzenia.

Czy płyty grzewcze indukcyjne sprawdzą się w każdym domu?

Coraz częściej w naszych domach obecne są płyty grzewcze indukcyjne. Co przemawia za tym rozwiązaniem? Głównym argumentem jest fakt, że powierzchnia nie nagrzewa się w trakcie gotowania, co znacząco zmniejsza ryzyko przypadkowego poparzenia. Jednak to nie wszystko, ponieważ w przypadku płyt indukcyjnych łatwiejsze jest utrzymanie ich w nienagannej czystości. Mowa tutaj między innymi o mniejszym ryzyku przypalenia resztek podczas samego gotowania. A jak wygląda sprzątanie? Wystarczy jedynie przetrzeć płaską powierzchnię ściereczką. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów takich sprzętów, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale też designem. 

Co więcej, marka Samsung może pochwalić się niezwykle szeroką ofertą takich produktów. Zastosowane tutaj innowacyjne rozwiązania znacząco ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków. O czym mowa? Za przykład może posłużyć płyta indukcyjna z technologią Virtual Flame Technology™ (NZ84J9770EK), która przy pomocy diod LED imitujących płomień z palnika gazowego, intuicyjnie sygnalizuje moc, z jaką pracuje każdy palnik. 

Jest też magnetyczne, ruchome pokrętło, które pozwala kontrolować ustawienia mocy płyty indukcyjnej w każdym miejscu na jej powierzchni. Podczas czyszczenia sprzętu, możesz je bez problemu odczepić. Nie można też nie wspomnieć o otwartej przestrzeni zwanej Wide Flex Zone. Ta została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe było gotowanie w wielu naczyniach jednocześnie, bądź postawienie na płycie jednego, dużego naczynia o niestandardowych rozmiarach, które mogą przekraczać możliwości standardowych płyt. Warto zwrócić też uwagę na przycisk Keep Warm. Z jego pomocą możemy podtrzymywać idealną temperaturę dań, zanim pozostałe potrawy będą gotowe do podania. 

Płyta grzewcza do zabudowy i zalety tego rozwiązania

Płyty grzewcze w ofercie Samsung dostępne są jedynie w wersji do zabudowy. W jakich przypadkach takie rozwiązanie może być idealnym wyborem? Warto podkreślić, że są osoby, którym szczególnie zależy na spójnym wystroju wnętrz. Tyczyć będzie się to również kuchni, która oprócz ładnego wyglądu powinna też oferować właściwą ergonomię. Tutaj zwracamy uwagę na każdy element, także na odpowiednie wpasowanie sprzętów w przestrzeń kuchenną.

Płyta grzewcza do zabudowy to idealny wariant właśnie w przypadku kuchni, które wyróżnia oryginalny i spójny wygląd. Możemy wybrać takie urządzenie, które nie będzie odciągało uwagi od innych elementów wnętrza, takich jak piękne fronty meblowe czy ponadczasowe, designerskie dodatki. Kiedy jeszcze warto postawić na wariant do zabudowy? To również idealne rozwiązanie, gdy płyta grzewcza będzie instalowana w wyspie kuchennej.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.