NieprzypisaneGabinet w stylu klasycznym – elegancja, wygoda i niesamowity luksus

Gabinet w stylu klasycznym – elegancja, wygoda i niesamowity luksus

Gabinet to takie pomieszczenie, w którym szef każdego dnia spędza mnóstwo czasu. Warto zatem zadbać o jego gustowne urządzenie. Niezwykle ciekawie prezentuje się każdy gabinet urządzony w stylu klasycznym. Jakich mebli oraz dodatków nie może zabraknąć w takiej przestrzeni?

Styl klasyczny a wyjątkowy gabinet dla szefa

Od wielu długich lat styl klasyczny cieszy się wielkim uznaniem pośród tych osób, którzy cenią sobie klasę oraz dobry gust. Można śmiało stwierdzić, że nawet najnowsze tendencje
w urządzaniu wnętrz nie są w stanie go wyprzeć na dobre.

Pierwsze skojarzenie na temat stylu klasycznego przywodzi na myśl odległe czasy w Anglii i jest on wciąż obecny w wielu przestrzeniach. Wysoka jakość użytych materiałów wykończeniowych, staranność przy najmniejszym nawet szczególe to cechy wyróżniające styl klasyczny. W każdym pomieszczeniu muszą być koniecznie obecne drobne aplikacje oraz misterne motywy florystyczne podkreślające wszechobecny luksus. Podczas urządzania wnętrza w stylu klasycznym w grę wchodzą tylko i wyłącznie naturalne surowce takie jak: dobrej jakości drewno, wiklina oraz skóra.

Doskonałym wyborem dla każdego gabinetu w stylu klasycznym są meble gabinetowe klasyczne oferowane na stronie ameco.pl. Są one ponadczasowe, a dzięki ich obecności każdy gabinet staje się bardzo eleganckim oraz reprezentacyjnym miejscem do przyjmowania gości biznesowych.

Jak urządzić gabinet w stylu klasycznym?

Decydując się na urządzenie gabinetu w stylu klasycznym należy pamiętać o tym, aby dążyć do zachowania równowagi i symetrii. Takie pomieszczenie powinna cechować prostota i wygoda. Meble gabinetowe klasyczne powinny być umieszczane pod ścianami.

W klasycznie urządzonym gabinecie nie może zabraknąć szafek przypominających antyki. Mogą to być biurka gabinetowe czy regały z półkami. Ważnem aby były one fornirowane oraz lakierowane, najlepiej z dodatkami: aluminium, stali szlachetnej oraz szkła.

Kanapy i fotele znajdujące się w gabinecie urządzonym w stylu klasycznym powinny być obite naturalną skórą. Takie siedziska są bardzo wygodne i zawsze zachęcają do chwili relaksu po pracy. Biurka gabinetowe z fotelem powinny być zawsze ustawiane naprzeciwko drzwi wejściowych do gabinetu.

Gabinet w stylu klasycznym a istotne dodatki

W każdym gabinecie urządzonym w stylu klasycznym nie powinno zabraknąć dodatków stylizowanych na antyki. Poszczególne dekoracje powinny mieć kolor złota lub srebra. W takim wnętrzu bardzo oryginalnie prezentują się również ozdoby z porcelany lub szkła. Może to być na przykład karafka na koniak.

W klasycznym gabinecie, nie może też zabraknąć dywanu z wełny oraz ozdobnych firan
i udrapowanych zasłon. A na sofie winien być zarzucony żakardowy pled oraz powinny znajdować się poduszki z kwiatowym motywem. W klasyczne wnętrze świetnie wpisuje się też marmurowy kominek.

Całość powinny dopełniać mosiężne lampy biurku, kryształowe żyrandole oraz punkty świetlne
w witrynach. Odpowiednio rozproszone w tym pomieszczeniu światło zawsze daje wrażenie luksusu oraz harmonii.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.