DomSiatki – jeden ze sposobów na ogrodzenie posesji

Siatki – jeden ze sposobów na ogrodzenie posesji

Ogrodzenie to bardzo ważny element każdej posesji – jego zadaniem jest określenie granic, ale także ochrona terenu przed zwierzętami. Istnieje kilka sposobów, wśród których za najbardziej uniwersalny uważa się siatki ogrodzeniowe. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Rodzaje siatek ogrodzeniowych

Siatki ogrodzeniowe mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jedni doceniają prostotę i stosunkowo krótki czas ich montażu, inni natomiast traktują jako rozwiązanie robocze. Tymczasem wszystko zależy od rodzaju siatki – do wyboru są bowiem te plecione, ale także propozycje zgrzewane, które wykonuje się z wysokiej klasy tworzyw sztucznych.

Alternatywą są dla nich  siatki z grupy ocynkowanej, które zachwycają stosunkiem jakości do ceny. To dość sztywne, wykonane z drutu odmiany, które sprzedawane są w rolkach, co ułatwia ich transport.

Poszczególne rodzaje siatek różnią się od siebie nie tylko typem, ale i wymiarami takimi jak długość, grubość, czy wysokość. Siatki ogrodzeniowe są także dostępne w kilku wariantach rozmiarów oczek oraz w różnorodnej kolorystyce. Każdy, komu zależy na tym, by pasowały do otoczenia, powinien przyjrzeć się tym ciemnozielonym, które pięknie wtapiają się w krajobraz. Siatki ogrodzeniowe wysokiej jakości można zamówić np. tutaj: https://www.bricomarche.pl/ogrod/architektura-ogrodowa/ogrodzenia/siatki-ogrodzeniowe.

Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Wybór siatki należy przede wszystkim dostosować do obszaru. Inne produkty są rekomendowane przy domach jednorodzinnych, inne zaś znajdą zastosowanie na ogródkach działkowych, czy terenie rekreacyjnym. Do zabezpieczenia obszaru budowy przed wizytami niepożądanych gości z pobliskiego lasu przydadzą się solidne siatki leśne, zaś jeśli chcemy osłonić się przed widokiem z ulicy – wsparciem będzie odmiana cieniująca.

Siatki narażone są na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego spore znaczenie ma materiał, który powinien być odporny na wilgoć lub w przypadku tych metalowych – pokryty antykorozyjną warstwą, dzięki czemu siatka na długo pozostanie w świetnym stanie. Znaczenie ma także wysokość siatki – jeśli zależy nam na ograniczeniu widoczności, dobrze jest postawić na te nie krótsze niż 130 cm. Im grubsza siatka, tym trudniej o jej zniszczenie lub przecięcie, dlatego dobrze jest też uważnie przyjrzeć się grubości i wielkości oczek. Do siatek dedykowane są także rozmaite akcesoria, które są przydatne w trakcie montażu. Można wśród nich znaleźć słupki, wsporniki, napinacze, opaski, przelotki, czy śruby mocujące, dzięki którym możliwe jest uzyskanie stabilnej konstrukcji.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.