DomGospodarowanie przestrzenią w mieszkaniu

Gospodarowanie przestrzenią w mieszkaniu

Nawet najbardziej powściągliwe w gromadzeniu rzeczy osoby, nie są w stanie funkcjonować na co dzień bez jakichkolwiek przedmiotów. Zazwyczaj nie wydaje nam się, abyśmy mieli za dużo dobytku. Problem zaczyna się wtedy, kiedy w mieszkaniu zaczyna nam brakować wolnego miejsca. Czy powodem faktycznie jest wyłącznie nadmiar zbędnych „gratów”? Otóż nie zawsze.

Gospodaruj rozsądnie

Często – jeżeli nie najczęściej – okazuje się, że po prostu źle gospodarujemy posiadaną przez nas przestrzenią, dlatego wyjście z kłopotów może być łatwiejsze niż sądzimy. Spróbujmy poukładać rzeczy w szafkach czy na półkach w taki sposób, aby zajmowały je w całości, unikając pozostawiania niepotrzebnych pustych miejsc. Warto także pozbyć się starych, uszkodzonych rzeczy z których już nie korzystasz. Możesz je sprzedać i za otrzymane pieniądze zakupić nowy akcesoria do przechowywania, które pomogą Ci zadbać o porządek.

Skorzystaj z akcesoriów do przechowywania

Pomocne są tu różnorakie pudła czy pojemniki, dzięki którym posortujemy posiadane przedmioty tak, by zachować porządek oraz mieć je zawsze pod ręką. Możemy skorzystać z pustych pudełek czy kartonów po innych produktach albo zakupić w sklepie pojemniki zaprojektowane specjalnie do takich celów. Wybór jest bardzo szeroki: od tradycyjnych tekturowych, poprzez takie z tworzywa, tkaniny lub metalu, aż po wyplatane kosze w starym stylu.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.