Fenomen świec

Ktoś mógłby zapytać: na co komu świeczki w dobie wszechobecnej elektryczności? A jednak te archaiczne źródła światła obecnie przeżywają swoisty renesans. Ciepły blask płomienia świecy buduje nastrój w pomieszczeniu oraz koi nerwy, ponadto w wersji zapachowej roztacza miłą woń.

Ogromny wybór

Na sklepowych półkach – zarówno w sieciach z artykułami do wystroju wnętrz, jak i nawet w zwykłych dyskontach – znajdziemy świeczki we wszystkich możliwych kształtach, kolorach, rozmiarach oraz zapachach. Tealighty i tradycyjne, wysokie i niskie, walce i kule, w szkle lub w metalowych puszkach, z jednym knotem bądź wieloma. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niektóre modele – te nieco droższe – zamiast tradycyjnego knota wykonanego ze sznurka posiadają drewniany, który pali się inaczej, tym samym oferując amatorom świec zupełnie nowe doznania. Podobnie szeroki jest wybór wszelkiego rodzaju świeczników, dzięki którym unikniemy niepotrzebnych zabrudzeń gorącą parafiną oraz zagrożenia potencjalnym zaprószeniem ognia.

Ciepło nie tylko z płomienia

Oprócz ognistego płomienia, który daje piękne światło i rozjaśnia w naturalna sposób naszą przestrzeń, ogromnym atutem świec jest fakt, że są obecnie dodatkowym elementem aranżacji wnętrz. Możemy zatem traktować je jako ozdobę naszego mieszkania. Kolejną zaletą jest fakt, że świece posiadają ogromny wybór ze względu na ich zapach, a ten – dobrze dobrany, wpływa na zapach w całym pomieszczeniu a w rezultacie na pozytywny nastrój domowników i gości.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.