WnętrzaJak oczyścić powietrze z wirusów?

Jak oczyścić powietrze z wirusów?

Transmisja drogą kropelkową to niezwykle niebezpieczny sposób rozprzestrzeniania się chorób wirusowych. Warto pamiętać, że największym zagrożeniem dla naszego zdrowia nie są duże krople, kojarzone z kaszlem bądź kichaniem. Znacznie wyższą skutecznością w zarażaniu cechują się drobne aerozole, powstałe w trakcie mówienia oraz oddychania. Ze względu na swoje mikroskopijne rozmiary, cząsteczki te mogą unosić się w pomieszczeniach nawet przez 12 godzin.

W jaki sposób zminimalizować ryzyko zarażenia w zamkniętej przestrzeni? Czy oczyszczanie powietrza z wirusów przyniesie pożądany efekt? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jak pozbyć się wirusów z najbliższego otoczenia.

Jak oczyścić powietrze z wirusów przy pomocy jonów?

Oczyszczanie powietrza w domu może sprawić pewne trudności. Powodem takiego stanu rzeczy jest m.in. znikomy ruch powietrza i utrudnione możliwości jego wymiany. Warto podkreślić jednak, że nieustanny dopływ świeżego powietrza to niejedyna przyczyna czystości naturalnego klimatu – równie ważnym czynnikiem jest obecność dobroczynnych jonów, których obecność jest szczególnie wyczuwalna w górach, przy wodospadach oraz nad morzem.

W jaki sposób odbywa się oczyszczanie powietrza z wirusów przy pomocy jonów? Naukowcy potwierdzili, że oddziałują one na zanieczyszczenia w powietrzu niczym naturalny magnes, wiążąc je i powodując ich opadanie. Proces ten sprawia, że oddychamy czystym powietrzem, zyskując lepsze samopoczucie i zdrowie. Obecność jonów ogranicza występowanie reakcji alergicznych, wspomaga nasz układ odpornościowy, ułatwia regenerację i pomaga zachować koncentrację.

Więcej o tym jak oczyścić powietrze z wirusów przeczytasz także na blogu Baumit: https://baumit.pl/serwis/blog/zdrowe-mieszkanie/idzie-sezon-grypowy-jak-oczyscic-powietrze-z-wirusow

Jak pozbyć się wirusów z naszego mieszkania?

Niestety, badania wskazują jednoznacznie, że aura dużych miast nie sprzyja wysokiemu stężeniu jonów. Warto podkreślić jednak, że braki te można uzupełnić, decydując się na odpowiednie produkty do wykończenia wnętrz. Jednym z nich jest Baumit IonitColor – mineralna farba wewnętrzna, która przemienia wolne cząsteczki wody w jony w procesie „naładowania”.

Przeprowadzone przez firmę Baumit badania pokazały, że w pomieszczeniach pokrytych farbą IonitColor stężenie aerozoli po 90 minutach badania wynosiło aż 60% mniej niż w pomieszczeniach pokrytych zwykłą farbą.

Oczyszczanie powietrza z wirusów za pomocą serii Ionit

Skuteczność farby IonitColor jest zależna od odpowiedniej wilgotności powietrza panującej w pomieszczeniu i powinna kształtować się w granicach od 40 do 60%. Aby utrzymać taka wilgość w pomieszczeniach, w szczególności tych w których ściany wykonane zostały z betonu lub płyt gipsowo-kartonowych, na których nie stosuje się tynków tradycyjnych mających swoją naturalną funkcję buforowania wilgoci, firma Baumit stworzyła dwie masy szpachlowe, IonitFinish i IonitFino. Ściany pokryte produktami z serii Ionit pomagają regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu, zapewniając optymalny mikroklimat mieszkania.

Oczyszczanie powietrza w domu zaczyna się od remontu

Rodzina produktów Baumit Ionit to najlepszy dowód na to, że wybrane materiały wykończeniowe mogą podnieść komfort życia w naszym domu. Kwestia ta odgrywa kluczową rolę szczególnie w dalekosiężnej perspektywie – badania pokazują, że w zamkniętych pomieszczeniach przychodzi nam spędzać nawet 90% czasu.

Warto upewnić się zatem, że nasze cztery kąty cechują się pozytywnym wpływem na komfort naszego codziennego życia. Już dziś zapoznaj się ze specyfiką produktów Baumit Ionithttps://baumit.pl/przewodniki/produkty-ionit – i przywołaj w swoje cztery kąty naturalną aurę.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.