DekoracjeJak wykorzystać mech dekoracyjny w aranżacji wnętrz?

Jak wykorzystać mech dekoracyjny w aranżacji wnętrz?

Zieleń szturmem wchodzi na salony. Dosłownie, bo w aranżacji wnętrz coraz częściej stawiamy na zielone elementy. Chodzi przy tym nie tylko o rośliny. Równie popularny jest mech dekoracyjny. Jak go wykorzystać? Gdzie sprawdza się najlepiej? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

„Zielono mi!”

Skąd w ogóle wzięła się moda na mech? Jak to się stało, że pojawił się nagle w eleganckich mieszkaniach, podczas gdy w przeszłości wykorzystywano go raczej do uszczelniania domów? Odpowiedź na te pytania jest zupełnie prosta. Mech dekoracyjny kojarzy nam się po prostu z naturą. Patrząc na niego widzimy bujny las, czujemy jego świeżość, a jednocześnie spokój i ukojenie. Oczywiście to bardzo kapryśny element dekoracyjny. Ma delikatną strukturę, przez co bardzo łatwo go zniszczyć lub uszkodzić. Wiedząc jednak, w jaki sposób się z nim obchodzić, można stworzyć prawdziwe cuda. Mech dekoracyjny doskonale prezentuje się zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach. Nadaje wnętrzu niesamowitej przytulności. Co również istotne, można go wykorzystać we wnętrzach urządzonych w różnych stylach.

Gdzie najlepiej prezentuje się mech dekoracyjny?

Mech dekoracyjny będzie doskonale wyglądał zarówno w pomieszczeniach urządzonych klasycznie, jak i nowocześnie. Korzysta się z niego we wnętrzach zaaranżowanych w stylu boho, rustykalnym, prowansalskim, ale również industrialnym, skandynawskim oraz vintage. Wprowadza do każdego pokoju oryginalną kolorystkę. Oferuje bowiem bardzo intensywną zieleń. Kiedy zmienimy natomiast pomysł na urządzenie danego wnętrza, można go bez obaw wyrzucić. Naturalny mech dekoracyjny jest bowiem biodegradowalny, a zatem nie zrobi krzywdy otaczającemu nas środowisku.

Dlaczego warto postawić na mech dekoracyjny?

Możecie też spytać – po co go kupować, skoro można pójść do lasu? Sprawa nie jest wcale taka prosta, bo mech chrobotek objęty jest ochroną ścisłą. Nie można go po prostu zerwać w lesie i zabrać do domu. Na szczęście ten porost islandzki powszechnie występuje również w północnej Europie i właśnie ze skandynawskich lasów jest sprowadzany. Tam stanowi co najwyżej przysmak dla reniferów. Na mech dekoracyjny warto postawić dlatego, że jest po prostu bardzo praktyczny. Doskonale radzi sobie w każdych warunkach atmosferycznych. Nie potrzebuje żadnego szczególnego oświetlenia. Kompozycję przy jego użyciu można zatem umieścić na dowolnej ścianie. Przy okazji mech nie gromadzi kurzu i nie przechowuje bakterii, więc jest idealny dla alergików. Świetnie oczyszcza też powietrze ze względu na swoje chłonne właściwości. Może również pełnić funkcję izolacji, ponieważ idealnie tłumi dźwięki.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.