DesignKonsola na korytarz – wielofunkcyjny dodatek do przedpokoju

Konsola na korytarz – wielofunkcyjny dodatek do przedpokoju

Coraz więcej osób przyozdabia swoje korytarze drobnymi i praktycznymi meblami. Ich przykładem mogą być chociażby konsole na korytarz. To bardzo efektowne, ale jednocześnie wielofunkcyjne dodatki. Jak znaleźć idealny model? Czym kierować się podczas zakupu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie funkcje może pełnić konsola?

Konsole na korytarz mogą pełnić wiele różnych funkcji. Przede wszystkim to bardzo efektowny mebel. Stanowi świetną ozdobę wnętrza i można ją stosować nawet tam, gdzie dostępna przestrzeń jest bardzo ograniczona. Co do zasady bowiem konsole na korytarz są wąskie, a jednocześnie nie zabierają szczególnie dużo miejsca. Ponadto konsola stanowi idealne miejsce do przechowywania drobiazgów. To doskonała przestrzeń na klucze, portfel, dokumenty i inne przedmioty, które często zabieramy ze sobą, gdy wychodzimy z domu. Konsola może też służyć do przechowywania szalików, czapek, rękawiczek, apaszek i innych dodatków do wiosennych, jesiennych i zimowych stylizacji. Poza tym przedmioty można włożyć nie tylko do szuflad i ustawić na półkach konsoli na korytarz. Te meble to przecież także swoiste stoliczki, na których można postawić niemal wszystko – od oryginalnej rzeźby, przez odebraną pocztę, aż po ulubiony wazon.

Konsola na korytarz – klasyczna czy nowoczesna?

Warto zatem urozmaicić przestrzeń swojego korytarza oryginalną konsolą. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Należy przede wszystkim kierować się wystrojem domu lub mieszkania. Inne warianty będą pasowały do przestrzeni zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, a inne w stylu klasycznym. Do wnętrz w stylu glamour albo industrialnym polecamy w szczególności innowacyjne konsole na korytarz z prostym, białym blatem i metalowymi nogami. Doskonale w tej roli sprawdzą się też oryginalne stoliki z fantazyjnymi zdobieniami i kształtem nóg. Do pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym polecamy natomiast nieco jaśniejsze wersje o delikatnych, opływowych kształtach. Wnętrza w stylu skandynawskim kochają natomiast drewniane, naturalne elementy, a jednocześnie prostotę formy.

Jak wybrać idealny model na korytarz?

Oczywiście konsole można postawić na korytarzu, ale również w innych pomieszczeniach. Doskonale będą się także prezentowały w salonie albo w sypialni. Kupując ten mebel warto postawić na modele wykonane z trwałych i niezawodnych materiałów. Dzięki temu będą cieszyły oko przez długi czas. Polecamy w szczególności zaufane sklepy z akcesoriami do domów i mieszkań, w tym chociażby 9design.pl.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.