OświetlenieJakie są najnowsze trendy w oświetleniu wnętrz?

Jakie są najnowsze trendy w oświetleniu wnętrz?

Oświetlenie wnętrz ma niebagatelne znaczenie dla całej aranżacji, kształtowaniu atmosfery, ale i funkcjonalności. Obecnie, gdy najnowsze trendy w oświetleniu wnętrz, są jeszcze ciekawsze, mamy ku temu wiele możliwości. Poznajmy ciekawe rozwiązania, które kształtują współczesne wnętrza.

Minimalizm – warto na niego postawić

Najnowsze trendy w oświetleniu wnętrz zasługują na uwagę każdego, kto chce stworzyć atrakcyjną przestrzeń. W ostatnich latach rośnie w siłę minimalizm, czyli brak przeładowania niepotrzebnymi elementami wnętrza. Ma to również znaczenie w odniesieniu do oświetlenia, co widać po prostych oraz geometrycznych kształtach lamp, zwłaszcza sufitowych. Wyjątkowo piękne są klosze w formie różnych kształtów geometrycznych: sześcianów, kół i trójkątów. Liczy się również ich materiał wykonania, szczególnie z metalu i matowego szkła. Do nowoczesnych przestrzeni bardzo chętnie wybierane są też modele o czystych liniach, wzbogacając aranżację o elegancki sznyt.

LED i inteligentne sterowanie – pełen komfort

W ostatnich latach technologia LED zyskała na jeszcze większym znaczeniu, nieprzypadkowo więc w oświetleniu wnętrz znacząco dominuje. Źródła tego światła są nie tylko energooszczędne i trwałe, ale również pozwalają na stworzenie różnorodnych, bardzo ciekawych, efektów świetlnych. Na uwagę zasługuje również inteligentne sterowanie, dzięki czemu możemy z łatwością sterować, na przykład za pomocą smartfona oświetleniem – kolorem i natężeniem. Tego typu rozwiązanie znajdziemy na przykład w produktach Kanlux Smart.

Naturalność we wnętrzu

Świadomość ekologiczna jest coraz większa, co przekłada się na nasze codzienne funkcjonowanie. Ma to też znaczenie w przypadku oświetlenia wnętrz, dlatego wybierane są naturalne materiały, takie jak wiklina, rattan czy ceramika. Są nie tylko pięknie wizualnie, ale i wpisują się w bardzo potrzebną dziś filozofię ekologicznego projektowania. Połączenie nowoczesnej technologii oświetleniowej LED i naturalnych materiałów prezentuje się  naprawdę zjawiskowo!

Bez wątpienia, te nowoczesne trendy w oświetleniu wnętrz dość dobrze odzwierciedlają, jak zmieniają się potrzeby i preferencje ludzi. Pokazuje to też, jak bardzo szybko następuje rozwój technologiczny. Najważniejsze jest to, że wraz z tymi zmianami nasze wnętrza zyskują na komforcie i funkcjonalności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.