DekoracjeKolor biały w aranżacji wnętrz

Kolor biały w aranżacji wnętrz

Wybór głównej barwy wnętrza to ważne zadanie. Decyduje o tym, czy przestrzeń ma pozytywne oddziaływanie. Czy wybrać biel? Jaki inny kolor pasuje? Biel to jedna z barw, które sprawdzają się jako dominujące czy nawet jedyne we wnętrzu. Przestrzeń monochromatyczna biała to opcja rzadziej stosowana. Kolor biały jako główny to wybór częsty. Dzięki niemu wnętrza emanują świeżością i są bardzo jasne.

Oddziaływanie koloru białego na wnętrza i ludzi

Barwa ta mocniej niż inne odbija światło. Jeśli dominujący kolor we wnętrzu ma je maksymalnie powiększać, to warto wybrać biały. Pomieszczenia staną się jaśniejsze i bardziej przestronne. Biel daje wrażenie lekkości. Sofa biała może być masywna i duża, a i tak nie przytłoczy wnętrza. Jeśli kolor ten dominuje, to cała aranżacja prezentuje się lekko. Białe wnętrza emanują też schludnością, czystością i świeżością. Duża ilość światła słonecznego sprawia, że wyglądają pogodnie. Niektórym osobom będą wydawać się zbyt chłodne. Na ogół mają pozytywny wpływ na ludzi. Są pełne światła, a to korzystnie oddziałuje na nastrój. Dlatego biel we wnętrzu to wybór, który dobrze wpłynie na samopoczucie. Poza tym kolor biały daje poczucie przestrzeni, braku barier, swobody i wolności.

Pomysły na wnętrza – całe w białym kolorze

Kto uwielbia biel, ale boi się chłodu, może postawić na ocieplające dodatki. Włochaty biały dywan, koc, poduszki – i już jest cieplej. Można też zastosować kremową biel zamiast śnieżnej albo wraz z nią. Przy takich wyborach wnętrze może być w całości białe. Będzie pogodnie, jasno i nie będzie chłodno. Inny pomysł na jednolicie białe wnętrza to śnieżny odcień i minimalistyczna, nowoczesna aranżacja. Jest bardzo przestronnie i jasno. To wnętrze z oddechem i oryginalnie urządzona przestrzeń. Jest to wybór jedynie dla wielbicieli chłodu.

Z jakimi kolorami łączyć kolor biały?

Biel we wnętrzu można łączyć z różnymi kolorami według tego, co podpowiadają najnowsze trendy. W stylu nowoczesnym łączy się biel z czernią. Dobre i popularne zestawienie do różnych wnętrz to kolor biały i jasna szarość. Przy stylu botanicznym bieli towarzyszy zieleń. I nie chodzi tylko o kolor. Sofa biała stanie się przyjemniejszym miejscem do wypoczynku, gdy pojawi się przy niej duża roślina doniczkowa. Biel można zestawić i z innymi kolorami. Dywan biały puszysty i czerwone drobiazgi to połączenie, które ociepli przestrzeń.

Pięknie wygląda zestawienie bieli we wnętrzu z niebieskim. Tworzy aranżację lekką i elegancką. Wiele uroku i wdzięku zyskają białe wnętrza, jeśli znajdą się w nich barwy pastelowe. To połączenie idealne do aranżacji romantycznych. Jakikolwiek wybierze się pomysł na dodatkowy kolor we wnętrzu, jest jasno, przestronnie i pozytywnie. Duża ilość bieli to gwarantuje. Dla niektórych osób najlepszą opcją jest jedynie biel. Wtedy jest najjaśniej i najbardziej przestronnie. Niekiedy trochę chłodno, ale nie każdemu to przeszkadza.

 

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.