DesignMieszkanie w stylu klasycznym – drewniana podłoga podkreśli charakter wnętrza

Mieszkanie w stylu klasycznym – drewniana podłoga podkreśli charakter wnętrza

Styl klasyczny nie traci na popularności. Chętnie widziany we wnętrzach, zwłaszcza w wersji modern classic, zgrabnie łączy historyczne elementy ze współczesną modą. Tym, co nie podlega wpływom trendów jest zastosowanie szlachetnych, ponadczasowych materiałów,  wśród których pierwsze miejsce zajmuje drewniana podłoga.

Szukając wnętrzarskich inspiracji chętnie przeglądamy prasę, portale oraz media społecznościowe. Prezentowane tam projekty wnętrz w stylu klasycznym zachwycają przemyślaną koncepcją. Efektownie łączą dobry design i funkcjonalność. Ich wspólnym mianownikiem jest zastosowanie materiałów i dodatków, które bez wahania określimy przymiotnikiem klasyczny. To ścienne sztukaterie w formie ramki, które zdobią ściany w lekki a zarazem sugestywny sposób.

 

Sufitowe rozety, które wyznaczają miejsce okazałych żyrandoli, meble na finezyjnych różkach, złote detale. Na tej ekskluzywnej liście znajduje się także kamień naturalny, którego rysunek nadaje szlachetności wnętrzom. Jednak pierwsze miejsce zajmuje drewniana podłoga. Oferowane przez polską firmę Jawor-Parkiet deski dębowe i parkiety dedykowane na ogrzewanie podłogowe, zachwycają naturalnym wzorem drewna, jakością, która sprawia, że właściwie pielęgnowane zachowują swój urok na lata oraz wzornictwem wpisującym się w stylowe koncepcje wnętrz.

W klimacie kamienicy

W dzisiejszych, naznaczonych pędem czasach, nie dziwi renoma klasycznego stylu. To estetyczne spojrzenie w przeszłość daje nam szansę odkrycia na nowo i docenienia ponadczasowych wartości. Efektem tego jest przywracanie danej świetności wiekowym kamienicom, ale także kreowanie klasycznych aranżacji w nowych apartamentach. Naturalne podłogi drewniane Jawor-Parkiet doskonale wpisują się w tę konwencję. Kolekcja Chevron, czyli drewniane deski i parkiety w układzie jodełki francuskiej to kwintesencja stylu klasycznego, która znakomicie oddaje klimat inspirowany paryskimi mieszkaniami.

Z kolei podłoga Design Experience, to linia krótszych desek umożliwiających ułożenie w jodełkę klasyczną czy kwadraty. Taka podłoga płynnie nawiązuje stylistyczny dialog z elementami wystroju typowymi dla zabytkowej kamienicy. Z łatwością dobierzemy kolekcję, która idealnie wpisze się w projekt wnętrza w estetyce klasycznej. Na przykład FertigDeska Chevron jest rewelacyjną bazą projektu stylowego wnętrza. Reprezentacyjna deska w dekorze Dąb Elegance czy Dąb Classic o regularnym układzie słojów szykownie wypadnie w zestawieniu z czarnym marmurem, złotymi dodatkami oraz designerskim oświetleniem. Równie efektownie zaprezentują się mniejsze elementy parkietowe z kolekcji Chevron Parkiet w układzie jodełki francuskiej.

Mariaż z nowoczesnością

Popularnym kierunkiem aranżacyjnym jest również łącznie prostoty i funkcjonalności stylu nowoczesnego z dekoracyjnością naturalnych materiałów, które wnoszą niepowtarzalny urok i zapewniają aranżacji ponadczasowy charakter. Projektanci jak i inwestorzy chętnie sięgają po stylowy duet drewna i kamienia, wpisując ten szlachetny zestaw w minimalistyczne lub modernistyczne aranżacje. Na tle dominującej bieli i gładkich lakierowanych powierzchni znakomicie w roli bazy, ale i ciekawego akcentu dekoracyjnego, sprawdzi się FertigParkiet Dąb Antyk lub Dąb Color Rosalare o ciemnym,  głębokim kolorze. Ułożony we wzór jodełki klasycznej wymownie połączy się z nowoczesnymi formami mebli oraz białym marmurem przekonując, że klasyka jest ponadczasowa. Parkiet o ciemnej stonowanej barwie to doskonały pretekst, aby postawić na jasne meble i tkaniny Wówczas nie potrzeba wielu dekoracji. Tę rolę z powodzeniem pełnią naturalne podłogi drewniane o wyrazistym rysunku.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.