ArchitekturaPodłoga, która powiększy wizualnie wnętrze

Podłoga, która powiększy wizualnie wnętrze

Kładzenie posadzki to jedna z prac wykończeniowych. Ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Ważne jest, by zrobić ją prawidłowo. Wcześniej trzeba wybrać materiał na podłogę. Wybierając odpowiedni, można sprawić, że przestrzeń optycznie się powiększy.

Wybór jasnej podłogi dla powiększenia optycznego

Dobrym pomysłem jest wybór jasnych barw na podłogę. Podłoga może być biała, kremowa, beżowa albo jasnoszara. Każda z tych barw gwarantuje powiększenie optyczne wnętrza. Jeśli biały kolor to wybór zbyt radykalny, to można wybrać inne jasne kolory. Biała podłoga powiększa najbardziej, ale może wydawać się chłodna, zwłaszcza jak wybierze się płytki ceramiczne.

Dla jednych to zaleta, dla innych nie. Tym, co wzmacnia efekt powiększenia, jest połysk. Jasna podłoga i połyskliwa to rozwiązanie, gdy chce się mocno powiększyć przestrzeń.

Posadzka jako jednolita powierzchnia

Efekt powiększenia zyskuje się także dzięki jednolitości powierzchni. Płytki i większość innych materiałów mają widoczne łączenia. Co innego beton na podłodze, który tworzy jedną wielką płaszczyznę. Jeśli nie zakryje się go dywanem, to doda wnętrzu przestronności. Nie tylko jest to sposób na powiększenie optyczne wnętrza, ale i wybór modnej podłogi.

To podłoga nie tylko do wnętrz przemysłowych. Pasuje i przy innych stylach. Dodaje wnętrzom chłodu. Inny sposób na mocny efekt powiększenia to posadzka z żywicy. Jest wylewana, podobnie jak betonowa, więc nie ma łączeń. Jeśli jest to jednocześnie biała podłoga, to mocno powiększa.

Poza efektem powiększenia wnętrza ważny jest jego klimat. To trzeba też uwzględnić, wybierając materiał na podłogę. Inaczej jest we wnętrzu, gdy jest jasna podłoga, którą tworzą płytki ceramiczne. Inaczej, gdy położy się wykładzinę. Kolor też wpływa na atmosferę pomieszczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.