DekoracjeDlaczego warto zamówić firany szyte na miarę?

Dlaczego warto zamówić firany szyte na miarę?

Firany od lat są nierozerwalnie zrośnięte z naszą kulturą. Nie wyobrażając sobie okien bez nich, traktujemy je przede wszystkim jako oddzielenie prywatnego wnętrza od spojrzeń z zewnątrz, a nie dostrzegamy ich potencjału dekoracyjnego. Tymczasem firanki są ważnym elementem wystroju całego wnętrza.

Mogą doskonale uzupełniać styl pomieszczenia lub wchodzić z nim w konflikt, jeśli zostały źle dobrane. Szukając firanek idealnych, najczęściej decydujemy się na kupno tych gotowych, ponieważ jest to najprostsze, najszybsze i najtańsze rozwiązanie. Czy wobec tego warto brać pod uwagę szycie firan na miarę?

Firany na zamówienie – dlaczego warto?

Przed zamówieniem firan na miarę często powstrzymuje nas już sam wstęp, czyli wykonanie odpowiednich pomiarów, które powiedzą nam, ile materiału potrzebujemy. Wbrew pozorom nie są one jednak, aż tak bardzo skomplikowane. Jeśli poznamy kilka podstawowych zasad, okaże się, że bez problemu możemy w prosty sposób obliczyć wysokość i szerokość firany oraz potrzebnego na nią materiału.

Firany szyte na wymiar to doskonały wybór, jeśli decydujemy się na niestandardowe rozmiary okien, a co za tym idzie również karnisza. Skorzystanie z tej usługi pomoże nam uniknąć sytuacji, w której firanka nie jest w stanie zasłonić całego okna, tworząc nieestetyczne szpary po bokach, lub kończy się kilkanaście centymetrów nad podłogą.

Podkreśl swoje wnętrze

Firany dostępne w sklepach od ręki są tworzone z myślą o statystycznym kliencie. Ich wzory są dobierane tak, by pasowały do każdego wnętrza i wpisywały się w gusta jak największej ilości osób. Decyzja o zamówieniu firan według własnego projektu pozwoli nam na uzupełnienie wystroju jej ciekawą formą czy oryginalnym wzorem. Z tego względu to także doskonały wybór dla osób kreatywnych, nielubiących zawsze podążać za panującą modą, które lubią we wnętrzach zaakcentować własną osobowość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.