Wnętrza3 propozycje na biało-czarną podłogę z płytek

3 propozycje na biało-czarną podłogę z płytek

Położenie płytek to sposób na eleganckie wykończenie podłogi. By uczynić ją interesującą, warto zestawić dwa kolory np. biel i czerń. Oto 3 propozycje na piękną i modną podłogę w takich kolorach.

Ponadczasowy wzór, czyli płytki ułożone w szachownicę

Naprzemiennie ułożone białe i czarne płytki ceramiczne to wzór ponadczasowy. Podłoga jest piękna i gra ważną rolę w aranżacji wnętrza. Gdy na podłodze są płytki szachownica, to mocno przyciąga ona wzrok. Wzór ten zwykle zyskuje się z płytek standardowej wielkości. Jest to piękna i modna podłoga, idealna do wnętrz dużych i o średniej wielkości.

Zwykle pojawiają się w nich kolory, które widnieją na płytkach. Często też podłoga biało-czarna w taki wzór pojawia się tam, gdzie sporo jest szarości i kolorów drewna.

Płytki ośmiokątne i biało-czarny wzór na podłodze

Ułożenie płytek oktagonalnych to zdecydowana przewaga jednego z kolorów. Zwykle tym głównym jest biel. Taka podłoga to lepszy wybór niż płytki szachownica, gdy chce się powiększyć przestrzeń optycznie. Elegancja wnętrza jest taka sama i też jest to modna podłoga. Wzór tworzą dwa rodzaje płytek ceramicznych. Większe to płytki oktagonalne w białym kolorze.

Między nimi są małe czarne elementy. Przepięknie wyglądają płytki ceramiczne ułożone w taki sposób, gdy wystrój jest jedynie w bieli i czerni. Z taką posadzką i w takich kolorach wnętrze prezentuje się ekskluzywnie. Atrakcyjna podłoga biało-czarna ożywia je i tworzy w takim wnętrzu dobrą atmosferę.

Podłoga, która doda wnętrzu przytulności

Kolejna propozycja na modną podłogę to płytki ceramiczne we wzory przypominające patchwork. Do podłogi biało-czarnej wybierze się białe z czarnymi wzorami. Powierzchnia z takich płytek wygląda jak zszyte kawałki różnych tkanin. Płytki patchworkowe wyglądają interesująco i dodają przytulności. Pasują i na ściany, i na podłogę. Jest to idealna posadzka do wnętrza całego w bieli.

Ta modna podłoga gwarantuje, że nie będzie ono ascetycznie zimne. Można ją wybrać i do innych aranżacji. Pasuje do wnętrz eleganckich (klasycznych i nowoczesnych) oraz rustykalnych.
Oto 3 propozycje, a każda z nich to modna i pełna charakteru podłoga biało-czarna. Każda z tych opcji to inny klimat wnętrza. Trzeba wybrać ten, który zapewni najprzyjemniejszą przestrzeń do życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.