ArchitekturaPrzeglądamy projekty domów. Jaki wybrać, gdzie kupić, kiedy rozpocząć przygotowania do budowy?

Przeglądamy projekty domów. Jaki wybrać, gdzie kupić, kiedy rozpocząć przygotowania do budowy?

Gdy planujemy budowę domu powinniśmy podejmować świadome i rozsądne decyzje. Jaki projekt domu wybrać, kiedy dokonać zakupu, gdzie najlepiej to zrobić, jakie projekty domów wziąć pod uwagę, aby budowa przebiegła szybko i bez komplikacji? To tylko wybrane pytania, na które musimy mieć odpowiedź. Na kilka z nich postaramy się teraz odpowiedzieć.

Dom przy Imbirowej 9

Kiedy rozpocząć poszukiwania? Najlepszy czas na wybór projektu domu.

Czy jest jakiś lepszy lub gorszy czas na rozpoczęcie poszukiwań projektu domu?

Wydaje się, że każdy termin jest dobry, żeby zrobić pierwszy krok w stronę realizacji marzeń o własnym domu. Z logistycznego punktu widzenia najbardziej optymalna wydaje się  końcówka roku. Kiedy na zewnątrz jest zimno i szybciej zapada noc, nie ma chyba bardziej emocjonującej czynności, niż snucie wspólnych planów na lepszą przyszłość. Druga połowa roku jest dobrym czasem również dlatego, że mamy odpowiednio dużo czasu, by do końca roku załatwić wszelkie formalności, pozwolenia i wykonać adaptację projektu do warunków działki. Gdy już przejdziemy przez część formalną, z początkiem nowego roku będziemy mogli odważnie ruszyć z budową.

Wybór spośród tysięcy gotowych projektów nie jest łatwy, dlatego najlepiej skonsultować swoją decyzję z rodziną lub przyjaciółmi, którzy już budowę domu mają za sobą. W ofercie pracowni projektowych znajdują się praktycznie wszystkie możliwe rozwiązania projektowe. Możemy postawić na projekty domów parterowych, lub jeśli jesteśmy wielbicielami przytulnego pięterka, możemy postawić na projekt domu z poddaszem użytkowym. Ilekroć podejmujemy tę kluczową w naszym życiu decyzję, towarzyszą jej ogromne emocje. Nie możemy jednak zapominać o aspekcie ekonomicznym naszej inwestycji. Dobry wybór musi być oparty nie tylko na emocjach i marzeniach, lecz również na zasobności naszych portfeli. Optymalnie zaplanowana pod względem finansowym inwestycja to spokojna głowa i prosta droga do zaplanowanych celów.

 

Dom przy Bukowej 49

Jak dopasować dom do naszych oczekiwań? Gotowe projekty domów i możliwości wprowadzania zmian.

Kiedy wybraliśmy konkretny projekt domu i wiemy, czy bardziej nam odpowiada parterowy bungalow, czy klimatyczny dom z poddaszem użytkowym, musimy skupić się nad dostosowaniem go zarówno do naszych oczekiwań, jak i warunków działki.

Projekty domów katalogowych oferowane w sieci i w lokalnych pracowniach projektowych to kompletna dokumentacja, na podstawie której można przygotować projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny. To dzięki temu pierwszemu możemy uzyskać urzędowe pozwolenie na budowę. Drugi, projekt techniczny posłuży nam podczas realizacji inwestycji. Określenie gotowy projekt domu nie oznacza jednak, że nie da się go zmienić i dopasować do własnych oczekiwań. Dzisiejszy świat pozwala personalizować wiele rzeczy, telefon, zegarek, czy samochód. To samo możemy zrobić z wybranym przez nas projektem domu.

Zmiany i ulepszenia gotowej dokumentacji projektowej mogą być dokonywane za zgodą autora gotowego projektu domu. Autorskie biura projektowe, takie jak GALERIADOMOW.PL, udostępniają taki dokument bezpłatnie przy zamówieniu projektu. Na etapie dostosowywania projektu domu do warunków działki uprawniony architekt może dokonać zmian w projekcie, zgodnie z podpisaną zgodą autora. Zmiany mogą sięgać od drobnych, takich jak zmiana położenia okien, czy ścianek działowych, po poważne ingerencje w konstrukcję budynku, jego podstawowe parametry i sposób użytkowania domu. Mniej istotne poprawki w projekcie mogą być wprowadzane na etapie budowy przy udziale kierownika budowy. Istotne zmiany powinny być zaznaczone na dokumentach na wcześniejszym etapie, jeszcze przed złożeniem ich w urzędzie do uzyskania pozwolenia na budowę. Otrzymując możliwość pełnego dopasowania projektu do naszych potrzeb i oczekiwań stajemy się w pewnym sensie autorami całkiem nowego domu. Jest on w pełni spersonalizowany i indywidualny, taki jak sobie wymarzyliśmy.

Dom przy Rubinowej 14

                                                     

Jak kupować gotowe projekty domów, by nie martwić się o powodzenie inwestycji?

Aby ze spokojem rozpocząć budowę domu i nie martwić się o proces inwestycyjny, gotowe projekty domów warto kupować w renomowanych serwisach architektonicznych i w autorskich biurach projektowych.

Gotowe projekty domów to miliony konkretnych domów, które zostały wybudowane na milionach działek na terenie całego kraju. To papierowe plany, które zostały sprawdzone w realnym życiu. Wybudowane i szczęśliwie służące swoim mieszkańcom. Możemy je kupić online tak, jak dokonujemy każdego innego zakupu w sieci. Nurtujące nas wątpliwości i pytania rozwiejemy bez trudu telefonicznie lub mailowo z doradcą. Projekty domów katalogowych, inaczej zwanych typowymi, mają przewagę nad projektami indywidualnymi, wykonywanymi na zamówienie od od podstaw. Dostaniemy je szybciej i taniej, a na dodatek możemy za pośrednictwem kanałów społecznościowych dotrzeć do inwestorów, którzy dany dom już przed nami zbudowali. Zakupione projekty docierają do nas średnio w ciągu kilku dni, co umożliwia szybkie rozpoczęcie formalnych procedur.

Gotowe projekty domów to także najtańsza projekty budowlane dostępne na rynku.  Kosztują dwa, a często nawet trzy razy mniej niż dokumentacja zaprojektowana od zera na indywidualne zamówienie.

 

Chcąc bezpiecznie i sprawnie przebrnąć przez zawiły proces inwestycyjny warto zdecydować się na gotowy projekt domu. Kupimy go stosunkowo tanio, otrzymamy szybko i w razie konieczności możemy zmienić i dopasować do własnych potrzeb. Same zalety, zero minusów. Ważne by już na początku przygody z budową domu mieć w tym temacie spokojną głowę.

Solidne i sprawdzone projekty domów, które na dodatek nie kosztują majątku znajdziecie na GALERIADOMOW.PL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.