DekoracjeŚwiąteczne aranżacje wnętrz, które wprowadzą bajkowy klimat
Świąteczne aranżacje wnętrz inspiracje

Świąteczne aranżacje wnętrz, które wprowadzą bajkowy klimat

Co prawda do Gwiazdki jeszcze kilka miesięcy, jednak warto już przemyśleć świąteczne aranżacje wnętrz, które tym razem pojawią się w domu. Do wyboru mamy mnóstwo efektownych dekoracji oraz zestawień kolorystycznych, więc jest z czego wybierać. Jak zatem wyczarować zimowy, baśniowy świat we własnych czterech kątach?

Pomysły na świąteczne aranżacje wnętrz w typowo bożonarodzeniowych kolorach

Przyozdobione drzewko oraz kilka świeczników to zdecydowanie za mało, by w domu zapanowała uroczysta i przyjemna atmosfera, która przeważnie towarzyszy Wigilii. Zanim jednak zabierzemy się za dekorowanie, warto dobrze to zaplanować. Aranżacja wnętrz na Boże Narodzenie powinna być utrzymana w spójnej tonacji kolorystycznej. Taki wybór barw możemy uzależnić od bombek na choinkę, które już mamy w kolekcji. Jeśli są to ręcznie robione, szklane dzieła sztuki przypominające zabawki, postawmy na klasyczną czerwień, którą pięknie podbije złoto bądź zieleń.

Dla osób preferujących nieco nowocześniejsze rozwiązania idealną propozycją jest bardzo minimalistyczna biel połączona ze srebrem. W wybranych odcieniach mogą pojawić się obrusy, bieżniki, serwety, a nawet poduszki, czyli wszystkie tekstylne świąteczne dekoracje aranżacje wnętrz w takim wydaniu będą bardzo spójne, a salon, jaki i jadalnia stworzą efektowną całość gotową na przyjęcie gości. 

Boże Narodzenie – aranżacje w różnych stylach

Wigilia, jak również pozostałe dni świąt wyglądają różnie w różnych krajach. W Polsce uwielbiamy wspomniane już bombki przypominające zabawki oraz ponadczasowe połączenie czerwieni i złota, ale świąteczne aranżacje wnętrz naprawdę mogą zaskakiwać. Chcąc uniknąć banałów, wybierzmy kwiaty i nie chodzi tu o znaną wszystkim tzw. gwiazdę betlejemską, ale np. o fiołki alpejskie. Umieszczając takie rośliny w szklanych kulach i otulając doniczki mchem, uzyskamy niesamowity efekt, który podkreślą łańcuchy małych światełek. Do tego możemy dobrać szklane świeczniki oraz inne kryształowe bibeloty przypominające lodowe rzeźby.

Ciekawa aranżacja wnętrz na Boże Narodzenie może jednak powstać także z elementów naturalnych, takich jak plastry drewna, szyszki czy gałązki. Stosując ekologiczne zawieszki na choinkę, donice owijając jutowym workiem, a podkładki na stół zastępując wielkimi krążkami drzewa iglastego, otrzymamy bardzo ciepłą atmosferę w naprawdę niestandardowym stylu.

Świąteczne aranżacje wnętrz

Świąteczne aranżacje wnętrz – o tym warto pamiętać, by nie przesadzić

Aranżacja wnętrz na święta Bożego Narodzenia może być pełna najróżniejszych światełek, drobiazgów oraz dekoracji. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w każdym szaleństwie należy zachować umiar. Jeśli niewielkie mieszkanie przeładujemy ozdobami, szybko zaczną nas one drażnić. Dostosujmy zatem wielkość drzewka oraz ilość uroczych elementów do naszych możliwości. Pamiętajmy też, że bardzo chodne, monochromatyczne stylizacje sprawdzają się w biurach i sklepach, ale tego typu świąteczne aranżacje wnętrz mieszkalnych będą po prostu nieprzyjemne. Nie ma sensu jednak popadać w przesadę i ustawiać na każdym kroku odrobinę kiczowatych figurek. Lepiej zainwestować w efektowne produkty, a możemy mieć pewność, że w sklepach bez problemu znajdziemy takie doskonałe jakościowo świąteczne dekoracje aranżacje wnętrz dzięki nim staną się namiastką bajkowej krainy, którą zapewne wielu zna z wigilijnych opowieści.

Boże Narodzenie to magiczny czas i chcemy, by wszystko, co nas otacza, sprawiało nam przyjemność. Trzymając się powyższych zasad, własne cztery kąty zamienimy w iście zimową krainę, a takie świąteczne aranżacje wnętrz z pewnością zrobią wrażenie na odwiedzających nas gościach.

Świąteczne aranżacje wnętrz – niezbędna lista

  • Zaprojektuj i wydrukuj plakaty świąteczne lub inne ozdoby.
  • Wytnij elementy dekoracji ze starannie wybranego papieru.
  • Wybierz kolorowe i błyszczące materiały, aby urozmaicić ozdoby.
  • Dodaj świąteczne akcenty do wnętrza, takie jak światełka, girlandy lub sztuczne śnieg.
  • Umieść dekoracje w strategicznych miejscach w domu, takich jak na kominku, drzwiach wejściowych lub oknach.
  • Stwórz świąteczną atmosferę, grzebiąc w śniegu lub słuchając świątecznych piosenek.
  • Obdaruj swój dom świątecznymi aromatami, rozprowadzając olejki eteryczne lub paląc świeczki.
  • Uwolnij swoją kreatywność, robiąc ozdoby świąteczne z dziećmi lub wnukami.
  • Zrób coś ekstra, aby sprawić, że ten rok będzie wyjątkowy, np. udekoruj dom w kolorach świątecznych lub zrób świąteczne ciasto.
  • Ciesz się świętami i ciesz się czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.