DekoracjeTrendy w aranżacji wnętrz – poznaj 4 nurty
Trendy w aranżacji wnętrz

Trendy w aranżacji wnętrz – poznaj 4 nurty

Jakie są obecnie trendy w aranżacji wnętrz? Trendy wnętrzarskie na 2022 rok będą w dużej mierze przedłużeniem trendów z ubiegłego sezonu. Fascynacja naturą i ekologią, szaleństwo na przedmioty ręcznie robione i vintage, materiały z recyklingu oraz dążenie do komfortu i przytulnej atmosfery to trendy, które z pewnością nabiorą rozpędu. Nie oznacza to, że w 2022 roku w stylowych wnętrzach nie będzie nic nowego – niektóre aranżacje wnętrz mogą zaskoczyć wielu. Poznajmy najnowsze trendy w aranżacji wnętrz.

Trendy w aranżacji wnętrz – slow life

Może to kwestia realiów pandemii, w której wszyscy tak długo żyliśmy, a może to rosnąca świadomość tego, jaka jest idealna równowaga w życiu każdego człowieka – w każdym razie przysłowiowa filozofia powolnego życia staje się coraz bardziej i więcej Im szerszy krąg, tym bardziej odważny staje się on w motywach wnętrzarskich. Jak slow life zdobi dom? To przede wszystkim przestrzeń, której głównym celem jest odetchnięcie od codziennych trosk, problemów, stresów i obowiązków, dlatego też – wolno żyjące wnętrze musi sprzyjać relaksowi i wyciszeniu. Pastelowe kolory, naturalne materiały, dbałość o detale sprawiają, że jeszcze bardziej cieszysz się małymi przyjemnościami dnia codziennego – tak urządzony dom gwarantuje nie tylko komfortową i relaksującą atmosferę, ale także zdecydowanie jedno z najbardziej stylowych wnętrz 2022 roku.

Modne aranżacje wnętrz – meble w obłych kształtach

Trendy we wnętrzach obfitują w pastelowe meble w owalnych kształtach, z drugiej strony bardziej wyraziste meble w jasnych kolorach. Te pierwsze doskonale sprawdzą się we wnętrzach inspirowanych naturą, pomogą stworzyć wewnętrzną oazę i harmonijne wnętrze. Tutaj najbardziej stylowe sofy czy fotele na 2022 rok będą dostępne w kolorach nawiązujących do odcieni ziemi i będą wyraźnie inspirowane japońskim designem i naturą. Niskie meble, zaokrąglone, pastelowe kształty, miękkie tkaniny i subtelne kolory – wszystko to wprowadzi do wnętrza przytulną osobowość. Z drugiej strony w 2022 roku zauważymy trend, który przeniesie nas bezpośrednio do wnętrza XX wieku. Sofy i fotele w jasnych kolorach, antyczne meble i akcesoria z subtelnymi wzorami odzwierciedlają style retro i Art Deco. To idealna porada dla każdego, kto lubi otaczać się kolorem i ceni nienachalne połączenia i surowy charakter.

Style aranżacji wnętrz – minimalizm

Minimalizm jako sposób na udekorowanie wnętrza to nie tylko szczególna estetyka, ale dopełnienie pewnego sposobu życia. Coraz bardziej odczuwamy potrzebę poszukiwania prostoty i powrotu do źródła. Aby przywrócić równowagę psychiczną, chcemy ograniczyć nasze potrzeby do naprawdę podstawowych potrzeb i pozbyć się tego, co zbędne. Odrzucamy konsumpcjonizm i pogoń za nowymi produktami, które są jedynie atrybutami statusu. Usuwamy niepotrzebne przedmioty z otoczenia. Układamy je ascetycznie, standaryzując je za pomocą monochromatycznego zestawienia. Wnętrze staje się świątynią spokoju i kontemplacji, ucieleśnieniem wewnętrznego ładu, dążenia do harmonii.

Trendy w aranżacji wnętrz inspiracje

Trendy wnętrzarskie – postaw na drewno

Wszechobecne drewno w nowoczesnej aranżacji wnętrz to wyraz fascynacji ekologią i naturą. Coraz więcej loftów czy minimalistycznych projektów przełamanych jest różnymi wykończeniami drewna. Drewno pojawia się w konstrukcji komód, blatów i krzeseł. Do łask powracają również stare, dobre deski z drewna – przytulny styl retro. Powrót do natury i chęć do ekologii odzwierciedlają się również w zamiłowaniu do wiklinowych foteli, mebli i akcesoriów. Warto postawić na bambusowe oparcia krzeseł, stylowe rattanowe abażury i rattanowe poduszki na stół.

Trendy w aranżacji wnętrz – podsumowanie

A jak podsumować trendy w aranżacji wnętrz? oto 10 podpowiedzi o czym warto pamiętać, jeśli chcemy urządzić nasze wnętrza zgodnie z trendami, ze szczególnym uwzględnieniem dobieranych kolorów:

  • Geometryczne kształty Wnętrza inspirowane geometrycznymi kształtami to jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz. Modne są zarówno proste, jak i bardziej złożone wzory.
  • Marmur Marmur to popularny materiał wykończeniowy, który jest często stosowany w aranżacji wnętrz.
  • Dodatki w kolorze złota Złoto jest obecnie jednym z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz. Dodatki w tym kolorze dodają wnętrzu blasku i szyku.
  • Srebro jest również popularnym kolorem w aranżacji wnętrz. Podobnie jak złoto, dodatki w tym kolorze dodają wnętrzu blasku i szyku.
  • Miedź jest kolejnym popularnym kolorem w aranżacji wnętrz. Dodatki w tym kolorze nadają wnętrzu ciepły i przytulny nastrój.
  • Brąz w aranżacji wnętrz – dodatki w tym kolorze dodają wnętrzu ciepła i przytulności.
  • Dodatki w kolorze czerni Czerń to kolejny popularny kolor w aranżacji wnętrz. Dodatki w tym kolorze dodają wnętrzu dramaturgii i tajemniczości.
  • Biel jest również popularnym kolorem w aranżacji wnętrz. Dodatki w tym kolorze dodają wnętrzu lekkości i świeżości.
  • Dodatki w kolorze beżowym Beż jest kolejnym popularnym kolorem w aranżacji wnętrz.
  • Dodatki w kolorze czerwonym Czerwień to ostatni, ale również popularny kolor w aranżacji wnętrz. Dodatki w tym kolorze dodają wnętrzu wyjątkowości i oryginalności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.