DekoracjeWnętrza w stylu rustykalnym – wiejskość w dobrym guście
Wnetrza w stylu rustykalnym

Wnętrza w stylu rustykalnym – wiejskość w dobrym guście

Czym jest wnętrze w stylu rustykalnym? Styl rustykalny to styl wiejski. Taki dom podoba się wielu osobom, jest bardzo prosty i bezpretensjonalny. Dom wiejski jest ładny, prostolinijny, bez nadmiaru ozdób. Prostota jest jego największą zaletą i największą ozdobą. Stonowany styl jest wyjątkową zaletą takiego domu. 

Piękny dom dla każdego, czyli styl rustykalny

Wyjątkowe wnętrze domu w stylu rustykalnym jest niebanalne, w stonowanymi stylu. Taki dom jest bardzo naturalny: meble wykonane z drewna są zaolejowane, zawoskowane albo bielone, wyglądają na starsze niż są w rzeczywistości. Prostota i pewna surowość cechują takie meble, często matowe, bez połysku i patynowane tak, aby przypominały wyglądem meble bardzo stare, odziedziczone po przodkach. W rustykalnym domu nie ma jedwabiu czy drogich dodatków, ale są drewno, kamień, len, bawełna, rattan, bambus i wiklina. Nie ma w nim sztucznych tworzyw oraz piasku.

W takim domu można znaleźć starą wagę kuchenną, młynek do kawy, żelazko z duszą. Nie brakuje też haftowanych poduszek i obrusów. Wyszywane bieżniki zdobią stoły, a koronkowe firanki osłaniają okna. Makatki oraz kilimy doskonale się prezentują. Kapliczki rzeźbione w drewnie mają styl i wdzięk. Wystrój domu w stylu rustykalnym cechują prostota oraz naturalność. Wystrój wiejskiego domu podoba się wielu osobom. Piękne aranżacje wnętrz styl rustykalny oferują projektanci. Mają przemyślany każdy najdrobniejszy nawet szczegół takiego wnętrza. Wyjątkowym dodatkiem do takiego domu jest duża, mocna dębowa szafa. 

Prostota i styl wiejskiego domu

Wnętrza domów w stylu rustykalnym są proste, nie ma w nich wielu mebli, ozdób i dodatków. Sprawiają dość surowe wrażenie i przypominają wnętrza wiejskich chat. Kamienne lub drewniane podłogi, bielone ściany, drewniane belki pod sufitem są typowe dla takich domów. Drewniane kredensy, białe komody, drewniana ława nakryta pledem lub skórą – takie są elementy wiejskich domów. Można się poczuć w nich tak, jak u prababci na wsi. Wnętrze domu w stylu wiejskim jest proste, stylowe i wyjątkowe. Zdecydowanie warto wybrać je do codziennego mieszkania oraz przebywania z cała rodziną. Dom w stylu rustykalnym jest doskonały do całorocznego mieszkania lub jako dacza, czyli wiejski dom w doskonałym stylu oraz najwyższej jakości.

Wnetrza w stylu rustykalnym inspiracje

Wnętrza w stylu rustykalnym są stylowe, piękne, wyjątkowej klasy, ale dość proste. Można umeblować je meblami nowymi, stylizowanymi na proste i rustykalne lub kupić meble na pchlim targu lub w antykwariacie. Rustykalny wystrój domu to rzeczy proste, ale z bardzo szlachetnych materiałów. Brąz, beż, krem, biel oraz szarość są barwami takich domów. Wnętrza domów w stylu wiejskim projektują projektanci albo mieszkańcy samodzielnie. Nie jest to bardzo trudne, ponieważ wnętrza są skromne, minimalistyczne, bez nadmiaru mebli oraz dodatków. Lampy są białe lub jasnobrązowe, wykonane z tworzywa. Nie ma tu miejsca na designerskie plafony czy żyrandole. 

Wzory folkowe ozdobią materiały

Wzory folkowe, na przykład łowickie wzory, nadrukowane na serwety albo na zasłony czy makaty. Takie wzory dodają urody i piękna każdemu wnętrzu, czyniąc je naprawdę wyjątkowymi. Wnętrza w stylu wiejskim są naprawdę piękne, stylowe i ponadczasowe. Ich klasyczny kształt jest naprawdę doceniany przez wiele osób. Unikatowym dodatkiem do każdego domu w stylu rustykalnym są haftowane obrusy, serwetki oraz tym podobne elementy. Rzeźbione w drewnie kapliczki oraz figurki dodają stylu takim wnętrzom. Można kupić figurki wykonane przez ludowych twórców lub artystów z drewna, surowe, matowe bez lakierowania.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.