NieprzypisaneWnętrze w stylu angielskim – komfort i elegancja
Wnętrze w stylu angielskim

Wnętrze w stylu angielskim – komfort i elegancja

Wnętrze w stylu angielskim to pojęcie bardzo szerokie, stosowane dla wielu trendów wnętrzarskich, które rozwinęły się w Anglii przez wiele lat. Pomieszczenia w stylu cottage to sielska wersja inspirowana wiejskimi posiadłościami, wnętrza angielskie to także estetyka zaczerpnięta z kolonialnych wypraw z zastosowaniem orientalnych dekoracji. Wnętrze domu w stylu angielskim jest zazwyczaj wyjątkowo eleganckie, wytworne, a jednocześnie ciepłe i przytulne.

Aranżacje wnętrz w stylu angielskim

Aranżacje wnętrz w stylu angielskim są subtelne i delikatne, a jednocześnie wykwintne i eleganckie. Taka estetyka nigdy nie jest nudna, ponieważ Anglicy bardzo lubią stosować rozwiązania niebanalne i ekstrawaganckie. Wnętrza w stylu angielskim są dekorowane naturalnymi materiałami, meble i podłogi wykonane są z drewna, które zazwyczaj malowane jest jeszcze na biało, co nadaje przestrzeni lekkości. Zazwyczaj wnętrze – styl angielski to duża ilość różnorodnych tkanin, na których głównym wzorem są kwiaty. Typowo angielskim kwiatem jest róża, pojawia się na obiciach mebli, na ścianach, obrazach, poduszkach i zasłonach. Z reguły wnętrze w stylu angielskim posiada charakterystyczne ściany, które podzielone są na dwie części. Podłogę od ścian oddziela szeroka listwa, dolna część ściany wykończona jest:

 •  boazerią
 •  panelami,
 •  lamperią, malowaną zazwyczaj na jasny kolor.

Nad lamperią stosowane są często charakterystyczne tapety w przeróżne moty kwiatowe albo geometryczne formy. Sufit od ściany również jest oddzielony dekoracją w postaci listwy albo pastelowego gzymsu. Wnętrze w stylu angielskim nawiązuje do elegancji z epoki wiktoriańskiej, czyli dobrze zaplanowanej przestrzeni, gustownych mebli i przemyślanych dodatków. Wnętrza domów w stylu angielskim to wyjątkowo harmonijne i stylowe wnętrza.

ciekawe Wnętrze w stylu angielskim

Wnętrze w stylu angielskim – praktyczne pomysły

Wnętrze w stylu angielskim jest doskonałym pomysłem do aranżacji salonu. Jest to pomieszczenie reprezentacyjne, dlatego pasuje tu surowa elegancja i wysokiej jakości materiały. Należy zwrócić uwagę, że w klasycznym angielskim salonie nie ma miejsca na intensywne i krzykliwe kolory czy też najmodniejsze akcesoria dekoracyjne. Taka stylizacja w wersji romantycznej cechuje się delikatnymi motywami kwiatowymi umieszczonymi na jaśniejszym tle. Nie może zabraknąć małych białych stolików, najlepiej w towarzystwie porcelanowych wazonów wypełnionych kwiatami.

Z kolei klasyczne wnętrze w stylu angielskim to pomysły na wykończenie ścian i mebli w przygaszonych barwach, takich jak brąz, ciemna zieleń i bordo. Wnętrze w stylu angielskim utrzymane w nowoczesnej stylizacji bazuje zazwyczaj na jaśniejszych kolorach, beżach i delikatnych szarościach. Można także zastosować błyszczące, połyskujące tkaniny oraz naturalną skórę do wykończenia mebli.

Wnętrze w stylu angielskim – charakterystyczne cechy

 Wnętrze w stylu angielskim, co je charakteryzuje? To przede wszystkim duża liczba ozdób w salonie, są to przedmioty dobrane z wielką starannością, często także z długą historią. Obok niezbędnych mebli znajduje się mnóstwo niewielkich stolików i szafeczek, na których ustawiane są bibeloty, np. figurki koni czy innych zwierząt. Salon w stylu angielskim to idealne miejsce dla osób, które chcą mieć wnętrze przytulne i komfortowe, ale zależy im również na elegancji. Wnętrze w stylu angielskim nie może obyć się bez miękkiej sofy, kominka i ciężkich mebli. Niezbędne są również mięsiste dywany, poduszki w kwiaty albo szkocką kratę, ramki ze zdjęciami oraz delikatna porcelana. Źródłem światła mogą być kryształowe żyrandole i lampy ze stylowymi kinkietami.

Wnętrze w stylu angielskim – 10 cech

A jak scharakteryzować pomieszczenia w stylu angielskim w skrócie? Oto kilka podpowiedzi:

 • Pokój urządzony jest w tradycyjnym stylu z wyposażeniem z ciemnego drewna.
 • Centralnym punktem pokoju jest kominek, a wokół niego ustawione są wygodne fotele.
 • Okna są wyposażone w ciężkie zasłony, a na podłodze leży dywan.
 • Ściany pokryte są obrazami, a w pokoju znajduje się kilka zabytkowych mebli.
 • W pokoju panuje ciepła i zachęcająca atmosfera.
 • Jest to świetne miejsce do odpoczynku i zabawiania gości.
 • Pokój jest dobrze oświetlony, a meble ustawione w sposób, który jest zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.
 • Pokój jest przestronny i ma dużo naturalnego światła.
 • W pokoju panuje bardzo uspokajająca i kojąca atmosfera.
 • Pokój w stylu angielskim jest odosobnieniem od zgiełku codziennego życia.

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.