AGDLodówka dwudrzwiowa z kostkarką – na przyjęcie i na co dzień!
lodowka dwudrzwiowa

Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką – na przyjęcie i na co dzień!

Wśród posiadaczy lodówek możemy spotkać dwie wiodące opinie na temat kostkarek do lodu. Jedna sugeruje, że to zupełnie niepotrzebny gadżet, który po paru użyciach będzie jedynie zajmował miejsce na drzwiczkach naszej chłodziarki. Inni uważają z kolei, że lodówka dwudrzwiowa z kostkarką będzie rewelacyjnym wyjściem na każdą okazję. My patrzymy na tę kwestię z tej drugiej perspektywy i dzisiaj przedstawimy największe atuty, które sprawiają, że każdy może pokochać dedykowane urządzenie do lodu w swojej lodówce!

Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką – na jakie rodzaje chłodziarki można się zdecydować?

Jedną z bezsprzecznych zalet, jakie może zaoferować lodówka dwudrzwiowa z kostkarką, jest fakt, że będziemy mieli spore pole do manewru już na etapie wyboru urządzenia. Na jakie chłodziarki z kostkarkami może postawić ktoś, komu zależy na dużej powierzchni chłodzącej?

Pierwszym typem będzie lodówka Side by Side z kostkarką. To najczęściej spotykany wariant tych urządzeń, charakteryzujący się specyficznym ułożeniem drzwi. Ich otwieranie przypomina uchylanie bramy wjazdowej czy drzwi od szafy – za jednym skrzydłem znajdziemy komorę zamrażalnika, natomiast za drugim chłodziarki. To rozwiązanie ma wiele atutów, ale nimi zajmiemy się za chwilę.

Side by Side to nie jedyny model lodówki dwudrzwiowej z kostkarką. Możemy wybrać również model Multidoor. Jaka jest jego cecha charakterystyczna? W tym wypadku wiele zależy od konkretnego modelu – z całą pewnością w takim sprzęcie znajdziemy więcej niż dwoje drzwiczek, ale ich konfiguracja i usytuowanie mogą przyjmować różne formy.

Innym często wybieranym rodzajem lodówki z kostkarką jest model Frenchdoor. W jego przypadku chłodziarka posiada drzwiczki podzielone na dwoje, natomiast zamrażarka jest usytuowana w klasyczny sposób.

Atuty lodówki Side by Side z kostkarką – dlaczego warto?

Przejdźmy więc do listy plusów, jakie swoim użytkownikom mogą zaoferować lodówka dwudrzwiowa z kostkarką – jest ich całkiem sporo i uważamy, że z całą pewnością powinny przekonać one osoby, które jeszcze wahają się w kontekście wyboru idealnej dla siebie chłodziarki.

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że mamy zawsze do naszej dyspozycji zimne napoje. Dotyczy to nie tylko tych chwil, które spędzamy z rodziną, relaksując się po wymagającym dniu, ale także tych momentów, kiedy przychodzą do nas znajomi. Zorganizowanie dla nich lodu do drinków i napojów bez kostkarki byłoby bardzo trudne.

Jeśli ktoś nie ma zamiaru urządzać w swoim domu hucznych przyjęć, w dalszym ciągu może odczuć kolejną korzyść płynącą z kostkarki, czyli świeżą, przefiltrowaną i chłodną wodę w każdej sytuacji. To zaleta oferowana przez dyspenser, czyli urządzenie najczęściej będące częścią lodówki Side by Side z kostkarką. Dzięki niemu już na zawsze będziemy mogli pożegnać się ze specjalnymi dzbankami do filtracji wody z kranu – będzie to mogła bez żadnych problemów zrobić nasza lodówka.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.