KuchniaPiekarnik Samsung Dual Cook, czyli dwa piekarniki w jednym

Piekarnik Samsung Dual Cook, czyli dwa piekarniki w jednym

Piekarnik to bez wątpienia jeden z tych elementów wyposażenia domu, o który staramy się zadbać niemal na samym początku, gdy wprowadzamy się do nowego lokum. To podstawowy sprzęt, za sprawą którego jesteśmy w stanie przygotowywać potrawy i piec ciasta, którymi zajadać będzie się cała rodzina. No właśnie – nierzadko zdarza się, że gotowanie zajmuje nam bardzo wiele czasu, bo w trakcie pieczenia kurczaka nie możemy przecież wstawić do piekarnika naszej szarlotki. Rozwiązaniem na ten problem stały się piekarniki dwukomorowe, takie jak piekarnik Samsung Dual Cook. Jak to działa?

Piekarnik Samsung Dual Cook – podwójne pieczenie

Budowa każdego piekarnika dwukomorowego opiera się na takiej samej zasadzie: jak sama nazwa na to wskazuje, mamy tutaj do wyboru dwa niezależne od siebie ruszty, z czego każdy posiada osobne drzwiczki. Oznacza to, że możemy swobodnie piec dwie potrawy jednocześnie, nie obawiając się, że ich aromaty będą wzajemnie się przenikać. Możemy też bez większych przeszkód zajrzeć do jednego z nich, podczas gdy pieczenie drugiego będzie nadal niezakłócone.

W taki sam sposób działa właśnie piekarnik Samsung Dual Cook. Mamy tutaj do wyboru różnorodne modele z wykorzystaniem technologii Dual Cook Flex, która zapewnia dzielone drzwi i możliwość pieczenia dwóch dań w jednym czasie, z czego dla każdej możemy ustawić inną temperaturę oraz pozostałe parametry. Co więcej, piekarnik do zabudowy Dual Cook z oferty marki Samsung to zazwyczaj urządzenie typu smart, które pozwala nam na sprawną łączność z Wi-Fi. Tym samym ustawieniami sprzętu możemy wygodnie zarządzać zdalnie z poziomu smartfona. Nie ma zatem większej potrzeby, by stale pilnować czasu i zaglądać do potraw, ponieważ pod ręką będziemy mieć dedykowaną aplikację, z której możemy skorzystać w dowolnym miejscu w domu, a nawet poza nim.

Oczywiście w przypadku piekarnika Samsung Dual Cook możemy korzystać tylko z jednej komory – wówczas urządzenie będzie zachowywało się zupełnie tak, jak klasyczny piekarnik jednokomorowy, a przy tym używanie wyłącznie połowy obniży pobór energii.

Kiedy warto wybrać piekarnik dwukomorowy?

Piekarnik do zabudowy Dual Cook to bez wątpienia nowoczesne urządzenie, za sprawą którego możemy nieco zmniejszyć sobie ilość pracy, a przede wszystkim zaoszczędzić czas. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup piekarnika dwukomorowego, warto rozważyć, czy tego rodzaju sprzęt rzeczywiście jest dla nas przydatny.

Jeśli chętnie i często gotujemy lub po prostu posiadamy liczną rodzinę, to piekarnik Samsung Dual Cook lub inny może się okazać nieocenioną pomocą. Nie będzie miało znaczenia, że domownicy mają nieco podobne upodobania smakowe – za jednym zamachem możemy przygotować dwa różne posiłki bez obaw, że ich zapachy się wymieszają, skutkiem czego nie zostaną one właściwie podane.

Warto tutaj nadmienić, że piekarnik dwukomorowy nie różni się zbytnio rozmiarem od swojego klasycznego odpowiednika, w związku z tym mogą sobie na niego pozwolić także i te osoby, które posiadają kuchnię o dość ograniczonym metrażu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witaj na stylowo-mieszkam.pl – serwisie związanym z aranżacją wnętrz, designem, meblami i architekturą.